Gå til hovedindhold

LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K

Halo DesignElpærer3-trins dæmpbar via almindelig kontaktÅben belysning og stemningsbelysningEAN: 5705639936342

Elegant LED globe pære fra Halo Design med 3-trins dæmpning via almindelig kontakt. Klart glas design, 200 lumen lysstyrke og 30.000 timers levetid. Læs mere

Pris fra 126 krtil 252,23 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 126,23 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 103,2 kr 16. mar.

Sammenlign priser på LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 126 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, klar
126 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, 3-trins dæmp, 5W
129 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, klar
139 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, 3-trins dæmp, 5W
159 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K
-23%185 kr
Før 239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design COLORS DIM LED Globe G125 BLITZ, 3-step - 936342
199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, klar
209 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
COLORS DIM LED Globe G125 BLITZ, 3-step
252,23 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl126 kr126 krKøb
2LampeGuru.dk129 kr129 krKøb
3LavprisVVS139 kr139 krKøb
4Greenline159 kr159 krKøb
5Likehome.dk185 kr185 krKøb
6Homeshop DK199 kr199 krKøb
7BilligVVS DK209 kr209 krKøb
8EL-GROSSISTEN252,23 kr252,23 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Colors E27 LED Globe Pære 3-trins Dæmpbar 5W

Halo Design

Elegant LED globe pære fra Halo Design med 3-trins dæmpning via almindelig kontakt. Klart glas design, 200 lumen lysstyrke og 30.000 timers levetid.

• LED globepære
• E27 pære
• dæmpbar pære
• Halo Design Colors
• LED filament
• globe pære
• 3-trins dæmp
• varm hvid lys
• dekorationspære
• energibesparende pære
• Åben belysning og stemningsbelysning
• 3-trins dæmpbar via almindelig kontakt

Beskrivelse

Halo Design Colors E27 LED Globe Pære er en elegant belysningsløsning der kombinerer klassisk design med moderne LED-teknologi. Med sin 3-trins dæmperfunktion kan du justere lysstyrken fra 100% til 50% og ned til 10% ved blot at tænde/slukke på din almindelige kontakt. Det klare glas og globe-formen på 12,5 cm diameter skaber en varm og indbydende atmosfære med 200 lumen og 3000K varm hvid belysning. Designet af Michael Waltersdorff fusionerer denne pære funktionalitet med æstetik, og med 30.000 timers levetid og 360 graders lysspredning er den perfekt til åben belysning i moderne hjem. Pæren erstatter traditionelle 25W glødepærer med kun 5W forbrug.

Specifikationer

Effekt:5W (dæmpbar til 2,5W og 0,5W)
Højde:165 mm
Fatning:E27
Levetid:30.000 timer
Designer:Michael Waltersdorff
Diameter:125 mm
Lysfarve:3000K varm hvid
Lysstyrke:200 lumen
Materiale:Klart glas
Spredning:360 grader
Spænding:230V
Energiklasse:G
Farvegengivelse:Ra ≥80
IP-klassifikation:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan virker 3-trins dæmpningen på denne pære?

Pæren kan dæmpes via din almindelige kontakt på væggen. Første tænd giver 100% lys (5W), anden tænd giver 50% lys (2,5W), tredje tænd giver 10% lys (0,5W). Der kræves ingen speciel dæmper.

Kan pæren bruges i lukkede lamper eller kun åbne?

Pæren er designet til åben belysning hvor det klare glas og LED-filamentet kan vises. Den kan bruges i lukkede lamper, men det smukke design kommer bedst til udtryk i åbne fatninger.

Hvad svarer 200 lumen til i traditionelle glødepærer?

200 lumen svarer til en traditionel 25W glødepære, men denne LED-pære bruger kun 5W, hvilket giver en energibesparelse på 80% sammenlignet med gamle glødepærer.

Hvor lang er garantien og levetiden på pæren?

Pæren har 2 års garanti og en forventet levetid på 30.000 timer. Ved normal brug (3 timer dagligt) holder pæren cirka 27 år, hvilket gør den meget økonomisk.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K

PriceData har fulgt prisen på LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K i 182 dage. Laveste pris i perioden er 103,2 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 125 kr.

Den nuværende pris på 126 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe Klar Glas Ø12,5 cm 5W 3000K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026126 kr3 kr (2%)
30. maj 2026129 kr2 kr (2%)
24. maj 2026127 kr1 kr (1%)
21. maj 2026128 kr1 kr (1%)
19. maj 2026129 kr6 kr (5%)
18. maj 2026123 kr1 kr (1%)
16. maj 2026124 kr1 kr (1%)
14. maj 2026125 kr1 kr (1%)
12. maj 2026126 kr3 kr (2%)
11. maj 2026129 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret