Gå til hovedindhold

LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm

Halo DesignElpærer3-trins dæmpning uden dæmperDekorativ belysning i hjemmetEAN: 5705639936052

Elegant LED globepære med ravfarvet glas og 3-trins dæmpning. Designet af Michael Waltersdorff. 4,5W erstatter 25W. Perfekt til hyggeligt lys i dit hjem. Læs mere

Pris fra 149 krtil 278 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 129 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 145 kr 16. mar.

Sammenlign priser på LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, 3-trins dæmp, 4,5W
149 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, ravfarvet
149 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, ravfarvet
159 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, 3-trins dæmp, 4,5W
169 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design COLORS DIM LED Globe E27 Ø12,5 - Amber
199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Colors E27 globepære, ravfarvet
209 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm
239 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
COLORS DIM LED Globe G125 E27 5W, Amber, 1800K
278 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk149 kr149 krKøb
2LavprisEl149 kr149 krKøb
3LavprisVVS159 kr159 krKøb
4Greenline169 kr169 krKøb
5Homeshop DK199 kr199 krKøb
6BilligVVS DK209 kr209 krKøb
7Likehome.dk239 kr239 krKøb
8WATTOO.DK278 kr278 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Colors E27 LED Globe Ravfarvet 4,5W 200lm

Halo Design

Elegant LED globepære med ravfarvet glas og 3-trins dæmpning. Designet af Michael Waltersdorff. 4,5W erstatter 25W. Perfekt til hyggeligt lys i dit hjem.

• LED globepære
• dæmpbar pære
• E27 pære
• ravfarvet pære
• Halo Design pære
• dekorationspære
• 3-trins dæmp
• LED filament
• Dekorativ belysning i hjemmet
• 3-trins dæmpning uden dæmper

Beskrivelse

Halo Design Colors E27 LED globepære er en elegant dekorationspære med ravfarvet glas og synligt LED-filament. Designet af Michael Waltersdorff kombinerer den klassisk glødetrådsæstetik med moderne LED-teknologi. Pæren har indbygget 3-trins dæmpning som aktiveres via almindelig vægkontakt - 100% (4,5W), 50% (2,5W) og 20% (1W). Med sin varme lysfarve på 1800K og 360° lysspredning skaber den hyggelig stemning i ethvert rum. Perfekt til åbne lamper hvor det smukke filamentdesign kommer til sin ret. Energieffektiv erstatning for 25W glødelampe med 30.000 timers levetid.

Specifikationer

Effekt:4,5W
Højde:16,5 cm
Fatning:E27
Levetid:30.000 timer
Diameter:12,5 cm
Dæmpbar:Ja, 3-trins via vægkontakt
Lysfarve:1800K varmt hvidt
Erstatter:25W glødelampe
Lysstyrke:200 lumen
Materiale:Ravfarvet glas
Spænding:230V
Energiklasse:G
Farvegengivelse:Ra 80
Spredningsvinkel:360°

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan virker 3-trins dæmpningen på denne pære?

Dæmpningen aktiveres ved hurtigt at tænde/slukke vægkontakten. Der er ingen dæmper nødvendig - funktionen er indbygget i pæren med 3 lysniveauer: 100%, 50% og 20%.

Kan pæren bruges i almindelige E27 fatninger?

Ja, pæren passer i alle standard E27 fatninger og kræver ingen specielle installationer. Den fungerer på 230V og kan bruges i både bordlamper, pendler og andre armaturer.

Hvor længe holder denne LED-pære?

Pæren har en forventet levetid på 30.000 timer, hvilket svarer til mange års brug ved normal anvendelse. Den kommer med 2 års garanti fra Halo Design.

Er det ravfarvede glas kun dekorativt eller påvirker det lyset?

Det ravfarvede glas giver lyset en varm, gylden tone som skaber hyggelig stemning. Glassets farve forstærker den varme lysfarve på 1800K og gør pæren ideal til afslappende miljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm

PriceData har fulgt prisen på LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm i 121 dage. Laveste pris i perioden er 134 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 140 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er 6% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for LED-pære E27 Halo Design Colors Mini Globe dæmpbar ravfarvet glas 5W 200 lm Ø12,5 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026149 kr4 kr (3%)
16. mar. 2026145 kr5 kr (4%)
3. mar. 2026140 kr6 kr (4%)
2. mar. 2026134 kr6 kr (4%)
1. mar. 2026140 kr6 kr (4%)
7. feb. 2026134 kr6 kr (4%)
6. feb. 2026140 kr6 kr (4%)
3. feb. 2026134 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret