Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå

Lauritz KnudsenEludstyrKun til udskiftningUdskiftning af eksisterende elinstallationerEAN: 5703302082105

LK Smal Minitangent stikkontakt med afbryder i lysegrå. 10A, IP20, kun til udskiftning i eksisterende installationer. Teknisk kvalitet fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 361 krtil 595 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 234 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 335 kr 27. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 361 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Smal minitangent stikkontakt, lysegrå
361 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå
361 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent stikkontakt med afbryder, lysegrå
361 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Smal Minitangent indsats stikkontakt med afbryder
371,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Smal Minitangent indsats stikkontakt med afbryder
371,38 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent stikkontakt m/afbryder lysegrå
392 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent - Stikkontakt med afbryder
400 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga minitangent serie, stikkontakt
409 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK smal minitangent stikkontakt i lysegrå
429 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Minitangent smal stikkon. m/afb
430 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Stikk Luj Smal Mini 102H5010
501,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Smal Minitangent Stikkontakt, Lysegrå
595 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl361 kr361 krKøb
2CS MEGASTORE DK361 kr400 krKøb
3Proshop DK361 kr400 krKøb
4EL-GROSSISTEN371,38 kr371,38 krKøb
5EL-NETSALG371,38 kr371,38 krKøb
6Elvvs.dk392 kr392 krKøb
7WATTOO.DK400 kr400 krKøb
8Greenline409 kr409 krKøb
9LavprisVVS429 kr429 krKøb
10MaintainIt430 kr430 krKøb
11vvsfittings.dk501,25 kr501,25 krKøb
12BilligVVS DK595 kr595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Smal Minitangent stikkontakt med afbryder lysegrå

Lauritz Knudsen

LK Smal Minitangent stikkontakt med afbryder i lysegrå. 10A, IP20, kun til udskiftning i eksisterende installationer. Teknisk kvalitet fra Lauritz Knudsen.

• minitangent
• stikkontakt
• lk afbryder
• lauritz knudsen
• el installation
• lysegrå kontakt
• Udskiftning af eksisterende elinstallationer
• Kun til udskiftning

Beskrivelse

LK Smal Minitangent stikkontakt med afbryder i lysegrå er en teknisk løsning fra Lauritz Knudsen til udskiftning i eksisterende elinstallationer. Produktet har en mærkestrøm på 10A og kapslingsklasse IP20, hvilket gør den velegnet til indendørs brug. Stikkontakten må ikke installeres i nyinstallationer og skal kun anvendes ved udskiftning af eksisterende enheder. Den lysegrå farve passer ind i moderne indretning og sikrer diskret integration. Lauritz Knudsen er kendt for kvalitet og pålidelighed inden for elinstallationer, og dette produkt lever op til danske elkrav og standarder.

Specifikationer

type:Stikkontakt med afbryder
el_nr:1017034301
farve:Lysegrå
anvendelse:Kun til udskiftning
forsikring:Max. 13 A
mærkestrøm:10 A
kapslingsklasse:IP20
mærkespænding:250 V AC / 50 Hz

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan denne stikkontakt bruges til ny installation?

Nej, denne LK Smal Minitangent må kun anvendes til udskiftning i eksisterende installationer, ikke til nyinstallationer.

Hvilken kapslingsklasse har stikkontakten?

Stikkontakten har kapslingsklasse IP20, hvilket betyder den er beskyttet mod faste partikler over 12 mm, men ikke mod vand.

Hvad er den maksimale belastning?

Mærkestrømmen er 10A ved 250V AC/50Hz, med maksimal forsikring på 13A.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå i 171 dage. Laveste pris i perioden er 331 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 344 kr.

Den nuværende pris på 361 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 12 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Stikkontakt med afbryder smal minitangent lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026361 kr4 kr (1%)
30. apr. 2026357 kr6 kr (2%)
25. apr. 2026351 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026348 kr3 kr (1%)
23. apr. 2026351 kr2 kr (1%)
21. apr. 2026349 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026350 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026351 kr3 kr (1%)
15. apr. 2026348 kr13 kr (4%)
27. mar. 2026335 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret