Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid..

Lauritz KnudsenBelysningTrådløs styringSmart home automationEAN: 5703302127134

LK IHC Wireless Fuga stikkontakt med fjernbetjening og lokal betjening. 13A belastning, 1½ modul i hvid til smart home installation med 868 MHz trådløs. Læs mere

Pris fra 797 krtil 1.232,5 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 435,5 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid.. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 797 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless FUGA stikkontakt 1½ modul, hvid
797 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Fuga stikkontakt, 1,5 modul, hvid
824 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
838 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
IHC Wireless, FUGA stikkontakt med jord, 1 modul, hvid - Lauritz Knudsen
869 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC wireless stikkontakt 1,5 modul, hvid
869 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
IHC Wireless FUGA Stikkontakt 1½ modul hvid
884,59 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
IHC Wireless FUGA Stikkontakt 1½ modul hvid
884,59 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless Fuga Stikkontakt, 1½ modul, Hvid
905 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK IHC ® Wireless Fuga stikkontakt, hvid - 505D6501
938 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Wireless stikkontakt 1½ modul i hvid
955 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ihc wirel.fuga stikk.13a h
960 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
IHC Wireless LK FUGA stikkontakt 13A 1,5 modul, Hvid, AAK505D6501
1.232,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid.. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid.. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK797 kr836 krKøb
2LavprisEl824 kr824 krKøb
3CS MEGASTORE DK838 kr877 krKøb
4WATTOO.DK869 kr869 krKøb
5Greenline869 kr869 krKøb
6EL-GROSSISTEN884,59 kr884,59 krKøb
7EL-NETSALG884,59 kr884,59 krKøb
8BilligVVS DK905 kr905 krKøb
9Elvvs.dk938 kr938 krKøb
10LavprisVVS955 kr955 krKøb
11MaintainIt960 kr960 krKøb
12vvsfittings.dk1.232,5 kr1.232,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK IHC Wireless Fuga Stikkontakt 13A Hvid

Lauritz Knudsen

LK IHC Wireless Fuga stikkontakt med fjernbetjening og lokal betjening. 13A belastning, 1½ modul i hvid til smart home installation med 868 MHz trådløs.

• ihc stikkontakt
• wireless stikkontakt
• fuga stikkontakt
• lk stikkontakt
• trådløs stikkontakt
• smart stikkontakt
• Smart home automation
• Trådløs styring

Beskrivelse

LK IHC Wireless Fuga stikkontakt er en intelligent trådløs stikkontakt, der giver dig mulighed for fjernbetjening af tilsluttede apparater. Med 13A belastningskapacitet og 1½ modul design passer den perfekt til moderne el-installationer. Stikkontakten kan programmeres sammen med andre IHC Wireless komponenter og har både trådløs og lokal betjening. Den kommunikerer på 868 MHz frekvens og er ideel til smart home løsninger, hvor du ønsker at styre lamper og apparater uden fysisk adgang til kontakten. Monteringsvenlig i standard dåse eller på underlag med skrueløse terminaler op til 2x2,5 mm.

Specifikationer

farve:Hvid
modul:1½ modul
serie:FUGA
effekt:2990W maksimum
frekvens:868 MHz
ip_klasse:IP20
belastning:13A maksimum
forsikring:13A
standarder:EN 60669-1, EN 60669-2-1, IEC 60884-1
temperatur:-10°C til +40°C
terminaler:Skrueløse op til 2x2,5 mm
eget_forbrug:Maksimum 4W (standby 0,3W)
luftfugtighed:20-95% ikke kondenserende
mærkespænding:230V AC
leverandør_nummer:505D6501, AAK505D6501
minimumsbelastning:5VA

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan stikkontakten styres fra en app?

Stikkontakten kan programmeres med andre IHC Wireless komponenter, men kræver en IHC controller for app-styring.

Hvor stor belastning kan den klare?

Maksimalt 13A (2990W) og minimum 5VA for sikker drift.

Skal den monteres i en speciel dåse?

Den monteres i standard dybe dåse eller på underlag og har skrueløse terminaler op til 2x2,5 mm.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid..

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid.. i 184 dage. Laveste pris i perioden er 773 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 797 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 778 kr.

Den nuværende pris på 797 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid... Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® Stikkontakt 13A, 1,5 modul, LK IHC Wireless 230V AC, hvid.. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026797 kr16 kr (2%)
24. feb. 2026781 kr2 kr (0%)
21. jan. 2026779 kr1,39 kr (0%)
20. jan. 2026780,39 kr2,39 kr (0%)
16. jan. 2026778 kr1 kr (0%)
7. jan. 2026779 kr1,39 kr (0%)
6. jan. 2026780,39 kr1,39 kr (0%)
30. dec. 2025779 kr6 kr (1%)
28. dec. 2025773 kr6 kr (1%)
27. dec. 2025779 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret