Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid.

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302094658
Pris fra 128 krtil 199 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 71 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 128 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga EDB stikkontakt med jord, 1,5 modul, hvid
128 kr
Til butik
LK Fuga EDB stikkontakt med jord, 1,5 modul, hvid billede

Produktinformation

Anvendes til forhindring af tilslutning af uautoriserede brugsgenstande til særskilt EDB-net. Beregnet til planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning- og til isætning forfra, dåse til lette skillevægge samt på underlag og panelunderlag. Leve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationsmateriel
Farve: white
Størrelse: 72x45x10 mm
EAN: 5703302094658
Varenr.: 1017036370
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA stikkontakt EDB 2-pol med jord 1½ modul, hvid
131 kr
Til butik
LK FUGA stikkontakt EDB 2-pol med jord 1½ modul, hvid billede

Produktinformation

Anvendes til forhindring af tilslutning af uautoriserede brugsgenstande til særskilt edb-net. Stikkontakt for bolig installationer eller lignende. Beregnet til planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning- og til isætning forfra, dåse til lette skillevægge samt på underlag og panelunderlag. Den primære befæstigelse i dåser og underlag sker via de medleverede klostykker. Den sekundært via skrue for teknisk monteringsramme i front af dåse. Tertiært via skruetårne i bund af dåse. Bemærk: Ved anvendelse med panelunderlag skal 14 mm afstandsramme anvendes.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 501D6621
EAN: 5703302094658
Varenr.: 2766544
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
137 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga EDB stikkontakt med jord 1,5 modul, hvid
149 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA EDB stikkontakt med jord, "skrå ben", 1,5 modul, hvid
155 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Stikk Edb M/J 1,5M Hv
158,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga stikk edb m/j 1,5m hv
163,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga EDB stikkontakt med jord 1½ modul 2-pol - hvid
178,66 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga EDB stikkontakt med jord 1½ modul 2-pol - hvid
178,66 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga EDB stikkontakt med jord, 1,5M, Hvid
189 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord, Hvid, AAK501D6621
192,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga EDB stikkontakt 1½ modul 2-pol med jord i hvid
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl128 kr128 krKøb
2Proshop DK131 kr170 krKøb
3CS MEGASTORE DK137 kr176 krKøb
4Greenline149 kr149 krKøb
5Elvvs.dk155 kr155 krKøb
6Billigelogvvs.dk158,7 kr158,7 krKøb
7MaintainIt163,75 kr163,75 krKøb
8EL-GROSSISTEN178,66 kr178,66 krKøb
9EL-NETSALG178,66 kr178,66 krKøb
10BilligVVS DK189 kr189 krKøb
11vvsfittings.dk192,5 kr192,5 krKøb
12LavprisVVS199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid. i 154 dage. Laveste pris i perioden er 125 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 128 kr.

Den nuværende pris på 128 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® stikkontakt EDB 1,5 modul 2-pol med jord hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026128 kr3 kr (2%)
11. maj 2026131 kr3 kr (2%)
24. apr. 2026128 kr3 kr (2%)
23. apr. 2026131 kr3 kr (2%)
4. mar. 2026128 kr3 kr (2%)
2. mar. 2026125 kr3 kr (2%)
1. mar. 2026128 kr3 kr (2%)
25. feb. 2026125 kr3 kr (2%)
2. feb. 2026128 kr1 kr (1%)
7. jan. 2026129 kr4 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret