Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå.

Lauritz KnudsenBelysningModerne design med bløde kanterEl-installationer og renoveringEAN: 5703302157629

Moderne designramme i koksgrå med bløde kanter til 2 modul vandret el-installation. Kompatibel med FUGA AIR dåser og kræver separat teknisk monteringsramme. Læs mere

Pris fra 20 krtil 33 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 13 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18 kr 13. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1x2 modul, vandret, koksgrå
20 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1x2 modul, vandret, koksgrå
21 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 designramme, 2 modul vandret, koksgrå
21 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1x2 modul, vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Soft 63 Design ramme 2 modul vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 2 modul vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Soft Vandret 2M-Indsat Kg
22,3 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga soft vandret 2m-indsat kg
22,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,51 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme SOFT 63 2m vandret - koksgrå
25,66 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme SOFT 63 2m vandret - koksgrå
25,66 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 1x2 modul, vandret, koksgrå
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl20 kr20 krKøb
2BilligVVS DK21 kr21 krKøb
3LavprisVærktøj21 kr21 krKøb
4Greenline22 kr22 krKøb
5Proshop DK22 kr61 krKøb
6Elvvs.dk22 kr22 krKøb
7Billigelogvvs.dk22,3 kr22,3 krKøb
8MaintainIt22,5 kr22,5 krKøb
9CS MEGASTORE DK24,51 kr63,51 krKøb
10EL-GROSSISTEN25,66 kr25,66 krKøb
11EL-NETSALG25,66 kr25,66 krKøb
12LampeGuru.dk33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Soft 63 Design ramme 2 modul vandret, koksgrå

Lauritz Knudsen

Moderne designramme i koksgrå med bløde kanter til 2 modul vandret el-installation. Kompatibel med FUGA AIR dåser og kræver separat teknisk monteringsramme.

• El-installationer og renovering
• Moderne design med bløde kanter

Beskrivelse

LK FUGA Soft 63 designramme er en elegant og moderne løsning til dine el-installationer. Med sin karakteristiske koksgrå farve og bløde designkanter tilføjer denne ramme et stilfuldt touch til enhver bolig eller kontor. Rammen er designet til 2 modul vandret installation og skal kombineres med en teknisk monteringsramme for optimal funktionalitet. Den er kompatibel med alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt SLIM forfradåse, og kan også monteres på ældre FUGA installationsdåser. Med en bredde på 63mm og samlet mål på 113,5mm sikrer den en perfekt pasform til moderne el-installationer. Produktet er fremstillet af høj kvalitet materialer og lever op til Lauritz Knudsens høje standarder for sikkerhed og holdbarhed.

Specifikationer

farve:Koksgrå
serie:Soft 63
bredde:63mm (113,5mm total)
design:Moderne med bløde kanter
materiale:Højkvalitets plastik
størrelse:2 modul vandret
installation:Kræver teknisk monteringsramme
kompatibilitet:FUGA AIR dåser og SLIM forfradåse

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan designrammen monteres uden teknisk monteringsramme?

Nej, designrammen skal altid anvendes sammen med en teknisk monteringsramme for korrekt installation og sikkerhed.

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser, SLIM forfradåse samt ældre FUGA installationsdåser.

Hvad er forskellen på Soft 63 serien og andre FUGA rammer?

Soft 63 serien har karakteristiske bløde designkanter som giver et moderne og elegant udseende sammenlignet med traditionelle rammer.

Kan rammen bruges til både privat og erhvervsmæssig brug?

Ja, rammen er velegnet til både private boliger og professionelle/erhvervsmæssige installationer og lever op til alle relevante sikkerhedsstandarder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå. i 167 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 21 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme for 2-modul indsats vandret, koksgrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202620 kr1 kr (5%)
30. maj 202621 kr1 kr (5%)
12. maj 202620 kr1 kr (5%)
11. maj 202621 kr1 kr (5%)
24. apr. 202620 kr1 kr (5%)
23. apr. 202621 kr1 kr (5%)
29. mar. 202620 kr1 kr (5%)
28. mar. 202619 kr1 kr (6%)
13. mar. 202618 kr1 kr (6%)
2. mar. 202617 kr1 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret