Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningBløde kanter og moderne designEl-installationer i moderne boligerEAN: 5703302157438

LK FUGA Soft 63 design ramme i hvid til 3 moduler lodret. Moderne designramme med bløde kanter som kræver teknisk monteringsramme til montering. Læs mere

Pris fra 20 krtil 34 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 14 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 19 kr 9. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid. og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
20 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
21 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 designramme, 3x1 modul, hvid
21 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
22 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Soft 63 Design ramme 3x1 modul, hvid
22 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga soft ramme lodret 3m hv
22,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
23 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3x1 modul lodret, hvid
24 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Soft 63 lodret design ramme, 3 modul, hvid
24,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,61 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme SOFT 63 3x1m - hvid
25,64 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme SOFT 63 3x1m - hvid
25,64 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA SOFT designramme Lodret 3 modul, Hvid, AAK560D6030
26,25 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 3 modul, lodret, hvid
33 kr
Til butik
Gå til PlusLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Fuga Designramme 63 Soft - 3 Modul - Hvid
34 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl20 kr20 krKøb
2LavprisVVS21 kr21 krKøb
3LavprisVærktøj21 kr21 krKøb
4Greenline22 kr22 krKøb
5Proshop DK22 kr61 krKøb
6MaintainIt22,5 kr22,5 krKøb
7BilligVVS DK23 kr23 krKøb
8Elvvs.dk24 kr24 krKøb
9WATTOO.DK24,5 kr24,5 krKøb
10CS MEGASTORE DK24,61 kr63,61 krKøb
11EL-GROSSISTEN25,64 kr25,64 krKøb
12EL-NETSALG25,64 kr25,64 krKøb
13vvsfittings.dk26,25 kr26,25 krKøb
14LampeGuru.dk33 kr33 krKøb
15PlusLED.dk34 kr34 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Soft 63 Design ramme 3x1 modul lodret, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Soft 63 design ramme i hvid til 3 moduler lodret. Moderne designramme med bløde kanter som kræver teknisk monteringsramme til montering.

• FUGA designramme
• LK ramme
• Soft 63 ramme
• el-ramme hvid
• kontaktramme
• afbryderramme
• 3 modul ramme
• El-installationer i moderne boliger
• Bløde kanter og moderne design

Beskrivelse

LK FUGA Soft 63 design ramme er en elegant hvid designramme til 3 moduler i lodret opstilling. Designrammen har moderne bløde kanter og tilhører LK's Soft 63 serie. Med en bredde på 63mm passer den perfekt til moderne el-installationer. Rammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme og kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt SLIM forfradåser. Den er også kompatibel med ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser. Med dens hvide farve passer den ind i enhver moderne indretning og giver et stilfuldt finish til kontakter og afbrydere. Designrammen er fremstillet af holdbart materiale af høj kvalitet og sikrer nem installation.

Specifikationer

Farve:Hvid
Modul:3x1 lodret
Serie:Soft 63
Bredde:63 mm
Produkttype:Designramme
Kompatibilitet:FUGA AIR, SLIM forfradåse, ældre FUGA dåser
Monteringskrav:Teknisk monteringsramme påkrævet

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan designrammen monteres uden teknisk monteringsramme?

Nej, FUGA Soft 63 designrammen skal altid anvendes sammen med en teknisk monteringsramme for korrekt montering.

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser, SLIM forfradåser samt ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Hvad er forskellen på Soft 63 og andre FUGA serier?

Soft 63 serien har moderne bløde kanter og et særligt elegant design sammenlignet med de mere traditionelle FUGA serier.

Kan rammen bruges til både vandret og lodret montering?

Denne specifikke ramme er designet til lodret montering af 3 moduler. Der findes separate varianter til vandret montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid. i 146 dage. Laveste pris i perioden er 19 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 21 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 3 modul lodret, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202620 kr1 kr (5%)
30. maj 202621 kr1 kr (5%)
12. maj 202620 kr1 kr (5%)
11. maj 202621 kr1 kr (5%)
24. apr. 202620 kr1 kr (5%)
23. apr. 202621 kr1 kr (5%)
11. apr. 202620 kr1 kr (5%)
9. apr. 202619 kr1 kr (5%)
29. mar. 202620 kr1 kr (5%)
2. mar. 202619 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret