Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningBløde kanter og moderne designModerne elinstallationerEAN: 5703302157520

LK FUGA Soft 63 design ramme med bløde kanter og moderne design. 3½ modul i lysegrå. Monteres sammen med teknisk monteringsramme på LK Fuga Air dåser. Læs mere

Pris fra 22 krtil 28,83 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 6,83 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 21 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 designramme, 3,5 modul, lysegrå
22 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 designramme, 3,5 modul, lysegrå
23 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Design ramme 63 soft 3,5 modul, lysegrå
24 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Soft 63 Design ramme 3½ modul, lysegrå
25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 Designramme, 3,5M, Lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA SOFT designramme 3,5 modul, lysegrå
28,8 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme SOFT 63 3½m - lysegrå
28,83 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme SOFT 63 3½m - lysegrå
28,83 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl22 kr22 krKøb
2LavprisVærktøj23 kr23 krKøb
3Greenline24 kr24 krKøb
4Proshop DK25 kr64 krKøb
5BilligVVS DK26 kr26 krKøb
6Elvvs.dk26 kr26 krKøb
7CS MEGASTORE DK28,8 kr67,8 krKøb
8EL-GROSSISTEN28,83 kr28,83 krKøb
9EL-NETSALG28,83 kr28,83 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Soft 63 Design ramme 3½ modul, lysegrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Soft 63 design ramme med bløde kanter og moderne design. 3½ modul i lysegrå. Monteres sammen med teknisk monteringsramme på LK Fuga Air dåser.

• Moderne elinstallationer
• Bløde kanter og moderne design

Beskrivelse

LK FUGA Soft designramme er den nyeste model fra Lauritz Knudsen med bløde kanter og moderne design. Denne 3½ moduls ramme i lysegrå giver kontakter et ekstra flot udseende og skal monteres sammen med teknisk monteringsramme. Den kan monteres på alle LK Fuga Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåse. Rammen er kompatibel med både nye og gamle Fuga-systemer og er ideel til moderne elinstallationer hvor æstetik og funktionalitet er vigtig. Med 63mm bredde og lodret retning passer den perfekt til standardinstallationer. Lauritz Knudsen har siden 1893 været kendt for kvalitet og innovation inden for elinstallationer.

Specifikationer

Type:Design ramme
Farve:Lysegrå
Modul:3½ modul
Serie:Soft 63
Bredde:63 mm
Retning:Lodret
Kompatibilitet:LK Fuga Air dåser
Monteringstype:Teknisk monteringsramme påkrævet

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem Soft designramme og andre LK FUGA rammer?

Soft designrammen har bløde kanter og moderne design som giver et mere elegant udseende sammenlignet med standardrammer. Den er den nyeste model i LK FUGA serien.

Kan jeg montere denne ramme på gamle Fuga dåser?

Ja, Soft 63 designrammen kan monteres på både nye LK Fuga Air dåser og gamle Fuga indmurings- og indstøbningsdåser samt forfradåser.

Skal jeg købe teknisk monteringsramme separat?

Ja, designrammen skal altid anvendes sammen med en teknisk monteringsramme som købes separat. Designrammen er kun den ydre æstetiske del.

Hvilke andre farver findes Soft 63 rammen i?

LK FUGA Soft 63 fås i 4 klassiske farver: hvid, lysegrå, stålmetallic og koksgrå, så du kan vælge den der passer til dit hjem.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå i 180 dage. Laveste pris i perioden er 21 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 23 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 22 kr.

Den nuværende pris på 22 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 3,5 modul, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202622 kr1 kr (4%)
30. maj 202623 kr1 kr (5%)
12. maj 202622 kr1 kr (4%)
11. maj 202623 kr1 kr (5%)
24. apr. 202622 kr1 kr (4%)
23. apr. 202623 kr1 kr (5%)
29. mar. 202622 kr1 kr (4%)
28. mar. 202623 kr2 kr (10%)
2. mar. 202621 kr2 kr (9%)
1. mar. 202623 kr2 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret