Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysningIP20 klassificering og 3x1½ modulProfessionelle el-installationerEAN: 5703302098755

LK FUGA Baseline 63 ramme i lysegrå til 3x1½ modul. Professionel el-ramme til montering mellem FUGA indsats og dåser med IP20 klassificering. Læs mere

Pris fra 43 krtil 145 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (70% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 43 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
43 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Baseline 63 vandret tripel ramme, 3x1 modul, lysegr
44,25 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 3X1,5M Base Vand. Lg
48,04 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 3x1,5m base vand. lg
50 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 3x1,5 modul, vandret, lysegrå
62 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 3x1,5 modul, vandret, lysegrå
62 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 63, 3x1,5 modul vandret, lysegrå
62 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 63 3x1½m - lysegrå
75,75 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 63 3x1½m - lysegrå
75,75 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 3x1,5 modul, vandret, lysegrå
85 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 3x1,5 modul, vandret, lysegrå
85 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 1,5 modul vandret tripel, Lysegrå, AAK500D5615
85 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 63 ramme 3x1½ modul, lysegrå
97 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 3x1,5 modul, vandret, lysegrå
145 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK43 kr82 krKøb
2WATTOO.DK44,25 kr44,25 krKøb
3Billigelogvvs.dk48,04 kr48,04 krKøb
4MaintainIt50 kr50 krKøb
5Greenline62 kr62 krKøb
6LavprisEl62 kr62 krKøb
7LavprisVærktøj62 kr62 krKøb
8EL-GROSSISTEN75,75 kr75,75 krKøb
9EL-NETSALG75,75 kr75,75 krKøb
10LampeGuru.dk85 kr85 krKøb
11LavprisVVS85 kr85 krKøb
12vvsfittings.dk85 kr85 krKøb
13Proshop DK97 kr136 krKøb
14BilligVVS DK145 kr145 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 63 ramme 3x1½ modul lysegrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Baseline 63 ramme i lysegrå til 3x1½ modul. Professionel el-ramme til montering mellem FUGA indsats og dåser med IP20 klassificering.

• FUGA ramme
• el-ramme
• afbryder ramme
• kontakt ramme
• Lauritz Knudsen ramme
• LK ramme
• lysegrå ramme
• 3x1½ modul
• Professionelle el-installationer
• IP20 klassificering og 3x1½ modul

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 63 ramme er en lysegrå el-ramme fra Lauritz Knudsen designet til professionelle installationer. Rammen anvendes mellem FUGA indsats og FUGA dåser og sikrer bred overlapning for optimal montering. Med IP20 klassificering og 3x1½ modul-format passer den perfekt til moderne el-installationer. Rammen måler 90x163 mm og har en elegant finish i lysegrå, der matcher andre komponenter i FUGA Baseline 63-serien. Monteres nemt ved at klikke sammen med indsatsen, hvorefter den fastsættes til dåsen. Ideel til både professionelle elektrikere og gør-det-selv projekter, hvor kvalitet og funktionalitet er vigtig.

Specifikationer

Mål:90x163 mm
Type:Ramme
Farve:Lysegrå
Modul:3x1½
Serie:Baseline 63
Retning:Vandret
IP-klasse:IP20
Størrelse:63 mm x 8.5 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke FUGA dåser er denne ramme kompatibel med?

Rammen er kompatibel med LK FUGA dåser til indmuring, indsætning forfra og indstøbning. OBS: Den passer ikke på Fuga Air dåser - brug LK IP20 dåse i stedet.

Hvordan monteres FUGA Baseline 63 rammen?

Rammen klikkes sammen med FUGA indsatsen, hvorefter indsatsen fastsættes til dåsen. Dette sikrer en stabil og professionel installation med bred overlapning.

Hvad er forskellen på Baseline 63 og andre FUGA serier?

Baseline 63 er den klassiske serie med traditionel monteringsmetode. Den har 63mm dybde og er testet sammen med LK FUGA indsatser for optimal kvalitet og standardoverholdelse.

Kan rammen bruges til udendørs installationer?

Rammen har IP20 klassificering, som er designet til indendørs brug. Til udendørs installationer skal der bruges produkter med højere IP-klassificering som IP44 eller IP65.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå. i 171 dage. Laveste pris i perioden er 43 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 55 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 47 kr.

Den nuværende pris på 43 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1,5 modul, trippel vandret lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 202643 kr1,25 kr (3%)
6. apr. 202644,25 kr
5. apr. 202645 kr1 kr (2%)
21. mar. 202646 kr1 kr (2%)
18. mar. 202645 kr1 kr (2%)
15. mar. 202646 kr1 kr (2%)
13. mar. 202645 kr1 kr (2%)
9. mar. 202646 kr1 kr (2%)
4. mar. 202645 kr1 kr (2%)
2. mar. 202646 kr3 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret