Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningBred overlapning og nem klik-monteringEl-installationer i hjem og kontorEAN: 5703302098649

LK FUGA ramme til 1 modul i hvid. Designet til bred overlapning mellem dåse og ramme med nem klik-montering til professionelle el-installationer. Læs mere

Pris fra 26 krtil 37 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 11 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 25 kr 30. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid. og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 26 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
26 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
26 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 63, 1 modul, hvid
26 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27,61 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
28 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Baseline 63 ramme 1 modul, hvid
28 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 1M Hv
29,74 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 1m hv
30 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Baseline 63 1m - hvid
31,45 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Baseline 63 1m - hvid
31,45 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
31,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
33 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Baseline 63 ramme, 1 modul, hvid
36 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 1 modul, Hvid, AAK500D6410
36,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Fuga Ramme 63 1M Hvid 500D6410
37 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk26 kr26 krKøb
2LavprisEl26 kr26 krKøb
3LavprisVærktøj26 kr26 krKøb
4CS MEGASTORE DK27,61 kr66,61 krKøb
5Greenline28 kr28 krKøb
6Proshop DK28 kr67 krKøb
7Billigelogvvs.dk29,74 kr29,74 krKøb
8MaintainIt30 kr30 krKøb
9EL-GROSSISTEN31,45 kr31,45 krKøb
10EL-NETSALG31,45 kr31,45 krKøb
11WATTOO.DK31,5 kr31,5 krKøb
12LavprisVVS33 kr33 krKøb
13BilligVVS DK36 kr36 krKøb
14vvsfittings.dk36,25 kr36,25 krKøb
15Elvvs.dk37 kr37 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Baseline 63 ramme 1 modul, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA ramme til 1 modul i hvid. Designet til bred overlapning mellem dåse og ramme med nem klik-montering til professionelle el-installationer.

• el-ramme
• FUGA ramme
• kontaktramme
• afbryder ramme
• installations ramme
• Schneider Electric ramme
• baseline ramme
• hvid ramme
• El-installationer i hjem og kontor
• Bred overlapning og nem klik-montering

Beskrivelse

LK FUGA Baseline 63 ramme er en stilren hvid ramme fra Lauritz Knudsen, designet til at skabe en bred overlapning mellem dåse og ramme. Rammen fungerer som mellemled mellem FUGA indsats og FUGA dåser og sikrer et æstetisk og funktionelt finish. Med sine kompakte dimensioner på 63 mm x 8.5 mm og IP20 klassificering er den perfekt til el-installationer i hjemmet og kontoret. Den nemme klik-montering gør installationen hurtig og sikker, og den er kompatibel med dåser til isætning forfra, indmuring, indstøbning og lette skillevægge. Rammen er miljøvenlig med PVC-fri og halogenfri konstruktion samt RoHS-godkendelse. Bemærk at rammen ikke passer på Fuga Air dåser.

Specifikationer

Farve:Hvid
Modul:1 modul
Serie:Baseline 63
Vægt:0,009 kg
Miljø:PVC-fri, halogenfri, RoHS-godkendt
Dimensioner:63 mm x 8.5 mm (B x D)
Kompatibilitet:Alle FUGA dåser undtagen Air
IP-klassificering:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer LK FUGA Baseline 63 ramme til alle FUGA dåser?

Rammen passer til de fleste FUGA dåser, herunder dåser til isætning forfra, indmuring, indstøbning og type SV til lette skillevægge. Dog passer den IKKE til Fuga Air dåser.

Hvordan monteres FUGA rammen?

Monteringen er nem - rammen klikkes sammen med FUGA indsatsen, hvorefter indsatsen fastgøres til dåsen. Denne klik-montering sikrer hurtig og sikker installation.

Hvad er forskellen på Baseline 63 og andre FUGA rammer?

Baseline 63 rammen er designet til at give en bred overlapning mellem dåse og ramme, hvilket skaber et mere æstetisk udseende. Den har kompakte dimensioner og klassisk design.

Er rammen miljøvenlig og sikker?

Ja, rammen er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS-direktivet. Den har IP20 klassificering og er testet sammen med andre LK FUGA komponenter for optimal sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid. i 146 dage. Laveste pris i perioden er 25 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 27 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 26 kr.

Den nuværende pris på 26 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Baseline 63 1 modul, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202626 kr1 kr (4%)
11. maj 202627 kr1 kr (4%)
24. apr. 202626 kr1 kr (4%)
23. apr. 202627 kr1 kr (4%)
10. apr. 202626 kr1 kr (4%)
30. mar. 202625 kr2 kr (7%)
29. mar. 202627 kr1 kr (4%)
28. mar. 202626 kr1 kr (4%)
2. mar. 202625 kr1 kr (4%)
1. mar. 202626 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret