Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid

Lauritz KnudsenBelysningTripel funktionEl-installationerEAN: 5703302159258

LK FUGA tripel stikkontakt med 2x Euro-stikkontakt 2,5A og 1x 16A med jord. Hvid finish, IP20 klassificering og planforsænket montage. Læs mere

Pris fra 268 krtil 309 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 252 kr 20. maj

Sammenlign priser på LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 268 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN FUGA® kombineret klasse 1 og klasse 2 tripel stikkontakt 2 modul, hvid.
268 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA stikkontakt 2 x flad 2,5A og 1 x 2 pol med jord 2 modul, hvid
268 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt, 1 med jord & 2 uden jord, hvid
279 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA tripel stikkontakt, m./u. jord, hvid
279 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Stikkontakt m/jord og 2xEuroplug udtag, 2,0 modul hvid
279 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid
282 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Stikk Komb Kl1+Kl2 2M Hv
297,06 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt, 1 med jord & 2 uden jord, hvid
299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga stikk komb kl1+kl2 2m hv
305 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga tripel stikkontakt 2 flade og 1 m. jord 2 modul - hvid
306,74 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga tripel stikkontakt 2 flade og 1 m. jord 2 modul - hvid
306,74 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga stikkontakt, 1 med jord & 2 uden jord, hvid
309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK268 kr307 krKøb
2Proshop DK268 kr307 krKøb
3LampeGuru.dk279 kr279 krKøb
4LavprisVærktøj279 kr279 krKøb
5Elvvs.dk279 kr279 krKøb
6WATTOO.DK282 kr282 krKøb
7Billigelogvvs.dk297,06 kr297,06 krKøb
8BilligVVS DK299 kr299 krKøb
9MaintainIt305 kr305 krKøb
10EL-GROSSISTEN306,74 kr306,74 krKøb
11EL-NETSALG306,74 kr306,74 krKøb
12Greenline309 kr309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Tripel Stikkontakt

Lauritz Knudsen

LK FUGA tripel stikkontakt med 2x Euro-stikkontakt 2,5A og 1x 16A med jord. Hvid finish, IP20 klassificering og planforsænket montage.

• stikkontakt
• tripel stikdåse
• el-installation
• fuga socket
• lk stik
• kombi stikkontakt
• El-installationer
• Tripel funktion

Beskrivelse

LK FUGA tripel stikkontakt er designet til professionelle boliginstallationer. Produktet kombinerer 2x Euro-stikkontakt (klasse II) på 2,5A samt 1x 16A 2-pol med jord i en elegant hvid finish. Stikkontakten er konstrueret med 6 mm krave og leveres med klostykker for sikker befæstigelse i dåser. Egnet til planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning og montering på underlag. Miljøvenlig konstruktion som er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS-direktivet. Perfekt til moderne el-installationer hvor både svagstrøm og stærkstrøm skal kombineres sikkert og elegant.

Specifikationer

farver:Hvid RAL 9016
miljø:PVC fri, Halogenfri, RoHS
ledning:1,5-2,5 mm² stiv, flertrådet
moduler:2 modul
montage:Planforsænket
forsikring:Max. 16 A
terminaler:Dobbelt skrueløse
mærkestrøm:16 A
kapslingsklasse:IP20
mærkespænding:250 V AC / 50 Hz

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke ledninger kan tilsluttes?

Stikkontakten kan tilsluttes 1,5-2,5 mm² stive, flertrådet eller mangetrådet ledninger. Én leder pr. hul.

Er produktet miljøvenligt?

Ja, stikkontakten er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS-direktivet for miljøvenlig elektronik.

Hvilken monteringstype understøttes?

Planforsænket montage i dåser for indmuring, indstøbning, lette skillevægge samt underlag og panelunderlag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 241 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 276 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 253 kr.

Den nuværende pris på 268 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LK FUGA - Vandret stikkontakt med jord og 2 stk. Europlug udtag (maks. 2,5A), 2 modul, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026268 kr16 kr (6%)
20. maj 2026252 kr24 kr (9%)
11. apr. 2026276 kr11 kr (4%)
31. mar. 2026265 kr13 kr (5%)
25. feb. 2026252 kr1 kr (0%)
22. feb. 2026253 kr1 kr (0%)
14. feb. 2026254 kr1 kr (0%)
14. jan. 2026255 kr4 kr (2%)
7. jan. 2026251 kr6 kr (2%)
2. jan. 2026245 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret