Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn.

Lauritz KnudsenBelysningPVC-fri og halogenfriElinstallationer i private boliger og erhvervEAN: 5703302007689

LK FUGA indmuringsdåse til professionelle elinstallationer. 2,5 modul størrelse med grøn farve, 37,5 mm dybde og kompatibilitet med alle FUGA rammer til sikker montering. Læs mere

Pris fra 20 krtil 32 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 12 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 19 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn. og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse (gammel model), 2,5 modul
20 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse, 2,5 modul, 37,5 mm dyb
21 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Indmuringsdse, 2 modul, grn
21,5 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse (gammel model), 2,5 modul
22 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Fuga Indmuringsdåse 2,5 Modul Grøn
22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
23,73 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse (gammel model), 2,5 modul
24 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA indmuringsdåse 2½ modul, grøn
24 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Dåse Grøn 2,5M Indmuring
24,62 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga dåse grøn 2,5m indmuring
25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse (gammel model), 2,5 modul
27 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga grøn indmuringsdåse 2½ modul
28,98 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga grøn indmuringsdåse 2½ modul
28,98 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Dåse Indmuringsdåse Grøn 2,5M
30 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga indmuringsdåse (gammel model), 2,5 modul
32 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl20 kr20 krKøb
2LavprisVærktøj21 kr21 krKøb
3WATTOO.DK21,5 kr21,5 krKøb
4Greenline22 kr22 krKøb
5Elvvs.dk22 kr22 krKøb
6CS MEGASTORE DK23,73 kr62,73 krKøb
7BilligVVS DK24 kr24 krKøb
8Proshop DK24 kr63 krKøb
9Billigelogvvs.dk24,62 kr24,62 krKøb
10MaintainIt25 kr25 krKøb
11LavprisVVS27 kr27 krKøb
12EL-GROSSISTEN28,98 kr28,98 krKøb
13EL-NETSALG28,98 kr28,98 krKøb
14vvsfittings.dk30 kr30 krKøb
15LampeGuru.dk32 kr32 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Indmuringsdåse 2,5 modul grøn

Lauritz Knudsen

LK FUGA indmuringsdåse til professionelle elinstallationer. 2,5 modul størrelse med grøn farve, 37,5 mm dybde og kompatibilitet med alle FUGA rammer til sikker montering.

• Elinstallationer i private boliger og erhverv
• PVC-fri og halogenfri

Beskrivelse

LK FUGA indmuringsdåse er den professionelle løsning til elinstallationer i pudsede vægge af mursten, gasbeton og lignende materialer. Dåsen i størrelse 2,5 modul leveres i grøn farve og har en dybde på 37,5 mm, hvilket gør den ideel til standard elinstallationer. Dåsen kan monteres med alle LK FUGA Baseline, Softline og Hardline rammer og kan vendes 180° for optimal tilpasning. Den kan både monteres og sammenbygges lodret og vandret, hvilket giver fleksibilitet i installationen. Dåsen er forsynet med 16 mm blanketter i sider og bund samt udslagsblanketter for ledningsføring mellem sammenbyggede dåser. Produktet er PVC-frit, halogenfrit og overholder RoHS-direktivet for miljøsikkerhed. Perfekt til elektrikere og installatører som ønsker pålidelig kvalitet fra Danmarks førende mærke inden for elkontakter og installationsmateriel.

Specifikationer

Dybde:37,5 mm
Farve:Grøn
Miljø:RoHS-kompatibel
Rotation:180° vending mulig
Materiale:PVC-fri, halogenfri
Anvendelse:Mursten, gasbeton, pudsede vægge
Blanketter:16 mm blanketter i sider og bund
Størrelse:2,5 modul
Sammenbygges:Lodret og vandret
Kompatibilitet:Alle FUGA rammer (Baseline, Softline, Hardline)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke typer vægge kan denne indmuringsdåse monteres i?

Dåsen er designet til indmuring i pudsede vægge af mursten, gasbeton og lignende materialer. Væggen skal være mindst 40 mm tyk for optimal montering.

Kan dåsen sammenbygges med andre FUGA dåser?

Ja, dåsen kan sammenbygges både lodret og vandret med andre FUGA dåser. Den har udslagsblanketter for ledningsføring mellem sammenbyggede dåser.

Hvilke FUGA rammer er kompatible med denne dåse?

Dåsen er kompatibel med alle LK FUGA rammer: Baseline, Softline og Hardline serien. Den kan også vendes 180° for optimal tilpasning.

Er produktet miljøvenligt og sikkert?

Ja, dåsen er PVC-fri, halogenfri og overholder RoHS-direktivet. Dette sikrer både miljøvenlighed og sikkerhed i elinstallationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn. i 145 dage. Laveste pris i perioden er 19 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Fuga® indmuringsdåse 2,5 modul, grøn. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202620 kr1 kr (5%)
11. maj 202621 kr1 kr (5%)
24. apr. 202620 kr1,5 kr (7%)
23. apr. 202621,5 kr1,5 kr (8%)
13. apr. 202620 kr1 kr (5%)
28. mar. 202621 kr1 kr (5%)
13. mar. 202620 kr1 kr (5%)
2. mar. 202619 kr1 kr (5%)
1. mar. 202620 kr1 kr (5%)
25. feb. 202619 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret