Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysningKlik-på monteringEl-installationer og kontaktudskiftningEAN: 5703302167536

LK FUGA Base 63 designramme i lysegrå til 2½ modul. Skal anvendes sammen med teknisk monteringsramme. Monteres på FUGA AIR dåser. IP20 klassificering. Læs mere

Pris fra 9,5 krtil 24 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 14,5 kr (60% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9.5 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Base 63 Design ramme 2½ modul, lysegrå
-50%9,5 kr
Før 19 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2,5 modul, lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2,5 modul, lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 designramme, 2,5 modul, lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2,5 modul, lysegrå
20 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2,5 modul, lysegrå
20 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Base 63 Design ramme, 2,5 modul lodret, lysegrå
20 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga base 63 ramme 2,5m lg
20 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme BASE 63 2½m - lysegrå
21,64 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme BASE 63 2½m - lysegrå
21,64 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Base 63 design ramme, 2 modul, lysegr
22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
22,06 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA Base 63 ramme 2,5 modul, Lysegrå, AAK560D5425
23,75 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2,5 modul, lysegrå
24 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK9,5 kr48,5 krKøb
2LavprisEl18 kr18 krKøb
3LavprisVVS18 kr18 krKøb
4LavprisVærktøj18 kr18 krKøb
5BilligVVS DK20 kr20 krKøb
6Greenline20 kr20 krKøb
7Elvvs.dk20 kr20 krKøb
8MaintainIt20 kr20 krKøb
9EL-GROSSISTEN21,64 kr21,64 krKøb
10EL-NETSALG21,64 kr21,64 krKøb
11WATTOO.DK22 kr22 krKøb
12CS MEGASTORE DK22,06 kr61,06 krKøb
13vvsfittings.dk23,75 kr23,75 krKøb
14LampeGuru.dk24 kr24 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Base 63 Design ramme 2½ modul lysegrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA Base 63 designramme i lysegrå til 2½ modul. Skal anvendes sammen med teknisk monteringsramme. Monteres på FUGA AIR dåser. IP20 klassificering.

• El-installationer og kontaktudskiftning
• Klik-på montering

Beskrivelse

LK FUGA Base 63 designramme er en stilren og funktionel løsning til dine el-installationer. Denne lysegrå ramme i 2½ modul format skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme og kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåse. Rammen har IP20 kapslingsklasse og er fremstillet PVC-fri og halogenfri i overensstemmelse med RoHS og ReaCH direktiver. Med sine rene skarpe kanter og tidløse design er den et stilsikkert valg til moderne el-installationer. Rammen kan nemt monteres eller udskiftes ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme, hvilket gør den ideel til både professionelle elektrikere og gør-det-selv projekter.

Specifikationer

Farve:Lysegrå
Modul:2.5
Serie:Base 63
Miljø:PVC fri, halogenfri, RoHS og ReaCH
Størrelse:140 mm x 9 mm (B x D)
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal designrammen bruges sammen med andre komponenter?

Ja, designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme som skal købes separat. Den kan ikke monteres alene.

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser, samt Slim forfradåse. Den kan også monteres på gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Er rammen miljøvenlig?

Ja, rammen er fremstillet PVC-fri og halogenfri og overholder både RoHS og ReaCH direktiverne for miljøsikkerhed.

Hvordan monteres og udskiftes rammen?

Rammen kan nemt monteres eller udskiftes ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme. Ingen skruer eller værktøj er nødvendigt for rammen selv.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 9,5 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 19 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 9,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 50% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2,5 modul, lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20269,5 kr8,5 kr (47%)
12. maj 202618 kr1 kr (5%)
11. maj 202619 kr1 kr (6%)
17. apr. 202618 kr1 kr (6%)
2. mar. 202617 kr1 kr (6%)
1. mar. 202618 kr1 kr (6%)
15. feb. 202617 kr1 kr (6%)
7. feb. 202618 kr1 kr (5%)
6. feb. 202619 kr1 kr (6%)
1. feb. 202618 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret