Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningBase 63 design med rene kanterTil moderne el-installationer i hjemmetEAN: 5703302167666

Moderne hvid designramme fra Lauritz Knudsen til el-installationer. Base 63 design med 2x1½ modul til FUGA AIR dåser. Kræver teknisk monteringsramme. Læs mere

Pris fra 20 krtil 37 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 17 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1,5 modul, hvid
20 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 designramme, 2x1,5 modul, hvid
20 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Base 63 Ramme 2X1,5M Hv
20,84 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1,5 modul, hvid
21 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Base 63 Design ramme 2x1½ modul, hvid
21 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga base 63 ramme 2x1,5m hv
21,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1,5 modul, hvid
22 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Base 63 Design ramme, 2x1,5 modul lodret, hvid
22 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme BASE 63 2x1½m - hvid
22,76 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme BASE 63 2x1½m - hvid
22,76 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
23,06 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Base 63 design ramme, 2x1 modul, hvid
23,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA Base 63 ramme 2X1,5 modul, Hvid, AAK560D6955
25 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1,5 modul, hvid
37 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS20 kr20 krKøb
2LavprisVærktøj20 kr20 krKøb
3Billigelogvvs.dk20,84 kr20,84 krKøb
4Greenline21 kr21 krKøb
5Proshop DK21 kr60 krKøb
6MaintainIt21,25 kr21,25 krKøb
7BilligVVS DK22 kr22 krKøb
8Elvvs.dk22 kr22 krKøb
9EL-GROSSISTEN22,76 kr22,76 krKøb
10EL-NETSALG22,76 kr22,76 krKøb
11CS MEGASTORE DK23,06 kr62,06 krKøb
12WATTOO.DK23,5 kr23,5 krKøb
13vvsfittings.dk25 kr25 krKøb
14LampeGuru.dk37 kr37 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Base 63 Design ramme 2x1½ modul hvid

Lauritz Knudsen

Moderne hvid designramme fra Lauritz Knudsen til el-installationer. Base 63 design med 2x1½ modul til FUGA AIR dåser. Kræver teknisk monteringsramme.

• Til moderne el-installationer i hjemmet
• Base 63 design med rene kanter

Beskrivelse

LK FUGA Base 63 designramme er den moderne løsning til dine el-installationer. Denne hvide ramme i 2x1½ modul format har det karakteristiske Base 63 design med rene, skarpe kanter som giver et stilsikkert look til alle kontakter. Rammen skal kombineres med en teknisk monteringsramme og passer perfekt til alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåse. Den kan også monteres på ældre FUGA dåser. Med IP20 klassificering og miljøvenlige materialer (PVC-fri, halogenfri, RoHS og ReaCH godkendt) er den både sikker og bæredygtig. Perfekt til moderne hjem som ønsker kvalitet og funktionalitet i ét.

Specifikationer

Farve:Hvid
Serie:Base 63 design
Bredde:113,5 mm
Materiale:PVC-fri og halogenfri
Montering:Til FUGA AIR og ældre FUGA dåser
Kapslingsklasse:IP20
Modul størrelse:2x1½ modul
Miljøcertificering:RoHS og ReaCH godkendt

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal designrammen monteres sammen med andre komponenter?

Ja, Base designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme som købes separat. Den tekniske monteringsramme er nødvendig for korrekt montering.

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen kan monteres på alle FUGA AIR indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåse. Den er også kompatibel med ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Er produktet miljøvenligt og sikkert?

Ja, rammen er fremstillet af PVC-fri og halogenfri materialer og overholder både RoHS og ReaCH direktiver. Den har IP20 kapslingsklasse for indendørs brug.

Hvad er størrelsen og dimensionerne på rammen?

Rammen har 2x1½ modul størrelse med en bredde på 113,5 mm. Den er designet til vandret montering og passer til standard FUGA installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 18 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1,5 modul, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202620 kr1 kr (5%)
12. maj 202619 kr1 kr (5%)
11. maj 202620 kr1 kr (5%)
24. apr. 202619 kr1 kr (5%)
23. apr. 202620 kr1 kr (5%)
9. apr. 202619 kr1 kr (6%)
2. mar. 202618 kr2 kr (10%)
1. mar. 202620 kr2 kr (11%)
14. feb. 202618 kr1 kr (5%)
1. feb. 202619 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret