Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningModerne design med rene linjerEl-installationer i hjem og erhvervEAN: 5703302167505

LK FUGA Base 63 designramme i hvid til 2x1 modul. Kombineres med teknisk monteringsramme til FUGA Air indbygningsdåser. Moderne design med rene linjer. Læs mere

Pris fra 15 krtil 21,25 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 6,25 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid. og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1 modul, hvid
16 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1 modul, hvid
16 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1 modul, hvid
17 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga base 63 ramme 2x1m hv
17,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 2x1 modul, hvid
18 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Base 63 Design ramme 2x1 modul, hvid
18 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Base 63 Design ramme, 2x1 modul vandret, hvid
18 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme BASE 63 2x1m - hvid
18,66 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme BASE 63 2x1m - hvid
18,66 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Base 63 design ramme, 2 modul, hvid
19 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
19,91 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA Base 63 ramme 2X1 modul, Hvid, AAK560D6420
21,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl15 kr15 krKøb
2LampeGuru.dk16 kr16 krKøb
3LavprisVVS16 kr16 krKøb
4Greenline17 kr17 krKøb
5MaintainIt17,5 kr17,5 krKøb
6BilligVVS DK18 kr18 krKøb
7Proshop DK18 kr57 krKøb
8Elvvs.dk18 kr18 krKøb
9EL-GROSSISTEN18,66 kr18,66 krKøb
10EL-NETSALG18,66 kr18,66 krKøb
11WATTOO.DK19 kr19 krKøb
12CS MEGASTORE DK19,91 kr58,91 krKøb
13vvsfittings.dk21,25 kr21,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Base 63 Design ramme 2x1 modul hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Base 63 designramme i hvid til 2x1 modul. Kombineres med teknisk monteringsramme til FUGA Air indbygningsdåser. Moderne design med rene linjer.

• El-installationer i hjem og erhverv
• Moderne design med rene linjer

Beskrivelse

LK FUGA Base 63 designramme er den moderne løsning til dine el-installationer. Denne hvide designramme til 2x1 modul har et rent og tidløst design med skarpe kanter der passer perfekt ind i moderne hjem. Rammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme og kan monteres på alle FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt SLIM forfradåse. Med IP20 kapslingsklasse og miljøvenlige materialer der er PVC fri og halogenfri, lever den op til RoHS og ReaCH direktiver. Den 63mm brede ramme er nem at montere og udskifte ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme. Perfekt til private hjem og erhverv som ønsker en stilsikker og funktionel el-løsning.

Specifikationer

Dybde:9 mm
Farve:Hvid
Modul:2x1
Serie:Base 63
Bredde:63 mm
Miljø:PVC fri, halogenfri
Retning:Lodret og vandret
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal designrammen bruges sammen med andre komponenter?

Ja, Base 63 designrammen skal bruges sammen med en teknisk monteringsramme for at kunne monteres korrekt på indbygningsdåserne.

Hvilke indbygningsdåser passer rammen til?

Rammen passer til alle FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt SLIM forfradåse. Den kan også monteres på gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Hvor bred er rammen og hvilke dimensioner har den?

Rammen er 63 mm bred og 9 mm dyb, designet til 2x1 modul og kan monteres både lodret og vandret.

Er produktet miljøvenligt og lever det op til sikkerhedsstandarder?

Ja, rammen er PVC fri og halogenfri, og den overholder både RoHS og ReaCH direktiver. Den har IP20 kapslingsklasse for sikker indendørs brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid. i 146 dage. Laveste pris i perioden er 14 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 17 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16 kr.

Den nuværende pris på 15 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 2x1 modul, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202615 kr1 kr (6%)
30. maj 202616 kr1 kr (7%)
12. maj 202615 kr1,96 kr (12%)
11. maj 202616,96 kr1,96 kr (13%)
24. apr. 202615 kr1 kr (6%)
23. apr. 202616 kr1 kr (7%)
2. mar. 202615 kr1 kr (6%)
1. mar. 202616 kr1 kr (7%)
25. feb. 202615 kr1 kr (7%)
14. feb. 202614 kr1 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret