Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid.

Lauritz KnudsenBelysningStilrent design med klik-på-monteringEl-installationer i private hjem og erhvervEAN: 5703302167468

LK FUGA Base 63 designramme i hvid til 1,5 modul. Stilfuld ramme fra Lauritz Knudsen til moderne el-installationer. Nem montering med teknisk ramme. Læs mere

Pris fra 13 krtil 17,5 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 4,5 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11,75 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid. og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 1,5 modul, hvid
13 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 1,5 modul, hvid
14 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 designramme, 1,5 modul, hvid
14 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Base 63 Ramme 1,5M Hv
14,16 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
14,88 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 1,5 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 1,5 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Base 63 Design ramme, 1,5 modul, hvid
15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga base 63 ramme 1,5m hv
15 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme BASE 63 1½m - hvid
15,35 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme BASE 63 1½m - hvid
15,35 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Base 63 Design ramme 1½ modul, hvid
16 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Base 63 ramme, 1,5 modul, hvid
16 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Base 63 design ramme, 1 modul, hvid
16,9 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA Base 63 ramme 1,5 modul, Hvid, AAK560D6915
17,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl13 kr13 krKøb
2LampeGuru.dk14 kr14 krKøb
3LavprisVærktøj14 kr14 krKøb
4Billigelogvvs.dk14,16 kr14,16 krKøb
5CS MEGASTORE DK14,88 kr53,88 krKøb
6BilligVVS DK15 kr15 krKøb
7Greenline15 kr15 krKøb
8Elvvs.dk15 kr15 krKøb
9MaintainIt15 kr15 krKøb
10EL-GROSSISTEN15,35 kr15,35 krKøb
11EL-NETSALG15,35 kr15,35 krKøb
12Proshop DK16 kr55 krKøb
13LavprisVVS16 kr16 krKøb
14WATTOO.DK16,9 kr16,9 krKøb
15vvsfittings.dk17,5 kr17,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Base 63 Design ramme 1,5 modul hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Base 63 designramme i hvid til 1,5 modul. Stilfuld ramme fra Lauritz Knudsen til moderne el-installationer. Nem montering med teknisk ramme.

• El-installationer i private hjem og erhverv
• Stilrent design med klik-på-montering

Beskrivelse

LK FUGA Base 63 designramme er en elegant hvid ramme fra Lauritz Knudsen designet til moderne el-installationer. Med sine kompakte mål på 90x9mm og 1,5 modul-format passer den perfekt til alle FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser samt Slim forfradåse. Rammen kræver en teknisk monteringsramme for installation og kan nemt monteres eller udskiftes ved at klikke den af eller på. Den rene hvide finish og tidløse design gør den ideel til både private hjem og erhvervsbyggerier. Med IP20 klassificering og RoHS-overholdelse sikrer den moderne standarder for sikkerhed og miljø.

Specifikationer

farve:Hvid
materiale:PVC-fri og halogenfri
størrelse:1,5 modul (90x9mm)
varenummer:560D6915
kompatibilitet:FUGA Air dåser og Slim forfradåse
monteringstype:Klik-på-system med teknisk ramme
kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal denne ramme bruges sammen med andre komponenter?

Ja, designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme (sælges separat). Den tekniske ramme fastgør designrammen sikkert til dåsen.

Hvilke dåser er rammen kompatibel med?

Rammen kan monteres på alle FUGA Air indmurings-, indstøbnings- og forfradåser, samt Slim forfradåse. Den er også kompatibel med gamle FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Er produktet miljøvenligt?

Ja, rammen er PVC-fri og halogenfri og overholder både RoHS og ReaCH direktiver for miljø og sikkerhed.

Hvor nemt er det at udskifte rammen?

Meget nemt - rammen kan hurtigt monteres eller udskiftes ved blot at klikke den af eller på den tekniske monteringsramme uden værktøj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid. i 178 dage. Laveste pris i perioden er 11,75 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 14 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13 kr.

Den nuværende pris på 13 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA Base 63 designramme 1,5 modul, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202613 kr1 kr (7%)
11. maj 202614 kr1 kr (8%)
24. apr. 202613 kr1 kr (7%)
23. apr. 202614 kr1 kr (8%)
9. apr. 202613 kr
1. apr. 202612,75 kr1 kr (9%)
2. mar. 202611,75 kr1,25 kr (10%)
1. mar. 202613 kr1,25 kr (11%)
27. feb. 202611,75 kr1,25 kr (10%)
25. feb. 202613 kr1 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret