Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå.

Lauritz KnudsenBelysningKompatibel med hele FUGA serienAfdækning af ubrugte el-funktionerEAN: 5703302099509

Reservedel afdækning til LK FUGA blænddæksel. Anvendes til at afdække 1,5 moduls afbrydere som ikke længere har nogen funktion i lysegrå farve. Læs mere

Pris fra 17 krtil 28 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 11 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå. og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, lysegrå
17 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Afdkning til blnddksel, 1 modul, lysegr
18 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, lysegrå
18 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afdækning 1,5M Blænd Lg
18,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækning 1,5m blænd lg
18,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for blænddæksel 1½ modul, lysegrå
19 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Afdækning 1,5 modul for blænddæksel, lysegrå
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Afdækning 1½ modul for blænddæksel lysegrå
20,3 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Afdækning 1½ modul for blænddæksel lysegrå
20,3 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
20,83 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, lysegrå
26 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, lysegrå
28 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj17 kr17 krKøb
2WATTOO.DK18 kr18 krKøb
3Greenline18 kr18 krKøb
4Billigelogvvs.dk18,15 kr18,15 krKøb
5MaintainIt18,75 kr18,75 krKøb
6Proshop DK19 kr58 krKøb
7Elvvs.dk19 kr19 krKøb
8EL-GROSSISTEN20,3 kr20,3 krKøb
9EL-NETSALG20,3 kr20,3 krKøb
10CS MEGASTORE DK20,83 kr59,83 krKøb
11BilligVVS DK26 kr26 krKøb
12LampeGuru.dk26 kr26 krKøb
13LavprisVVS28 kr28 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning 1,5 modul for blænddæksel lysegrå

Lauritz Knudsen

Reservedel afdækning til LK FUGA blænddæksel. Anvendes til at afdække 1,5 moduls afbrydere som ikke længere har nogen funktion i lysegrå farve.

• afdækning
• blænddæksel
• FUGA afdækning
• reservedel
• 1½ modul
• lysegrå afdækning
• blank cover
• Schneider Electric
• Afdækning af ubrugte el-funktioner
• Kompatibel med hele FUGA serien

Beskrivelse

LK FUGA afdækning 1,5 modul for blænddæksel i lysegrå er en vigtig reservedel til dit LK FUGA installationssystem. Denne afdækning anvendes til at afdække 1,5 moduls afbrydere eller udtag som ikke længere har nogen funktion, hvilket giver et pænt og professionelt udseende. Fremstillet af Schneider Electric med deres kendte kvalitet og holdbarhed. Farven lysegrå passer perfekt til det klassiske FUGA design og er kompatibel med alle andre FUGA komponenter. Ideel til modernisering og udskiftning af gammelt installationsmateriel. Med IP20 klassificering er den sikker til indendørs brug og opfylder alle danske installationsstandarder.

Specifikationer

Farve:Lysegrå
Serie:LK FUGA
Standard:DS/EN 60669-1
IP-klasse:IP20
Materiale:Termoplast
Anvendelse:Indendørs
Kompatibilitet:LK FUGA system
Modul størrelse:1,5 modul

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvad bruges LK FUGA afdækning til blænddæksel til?

Afdækningen bruges til at dække 1,5 moduls afbrydere eller udtag som ikke længere er i brug, så du får et pænt og professionelt udseende på din installation.

Er afdækningen kompatibel med alle LK FUGA produkter?

Ja, afdækningen er fuldt kompatibel med hele LK FUGA serien og kan kombineres med alle rammer, dåser og andre FUGA komponenter fra Schneider Electric.

Kan jeg installere afdækningen selv?

Ja, afdækningen er nem at installere - den klikkes blot på plads i den eksisterende ramme. Dog anbefales det at en autoriseret elektriker foretager ændringer i el-installationen.

Hvad betyder 1,5 modul størrelse?

1,5 modul er en standardstørrelse i FUGA systemet som passer til mellemstore funktioner. Den optager plads svarende til halvanden gang en standard 1-modul enhed.

Er produktet godkendt til danske installationer?

Ja, produktet overholder DS/EN 60669-1 standarden og er godkendt til danske el-installationer med IP20 klassificering for indendørs brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå. i 170 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 18 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17 kr.

Den nuværende pris på 17 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul lysegrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202617 kr1 kr (6%)
12. maj 202616 kr1 kr (6%)
11. maj 202617 kr1 kr (6%)
24. apr. 202616 kr1 kr (6%)
23. apr. 202617 kr1 kr (6%)
29. mar. 202616 kr1 kr (7%)
2. mar. 202615 kr1 kr (6%)
14. feb. 202616 kr2 kr (11%)
13. feb. 202618 kr2 kr (13%)
8. feb. 202616 kr2 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret