Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid.

Lauritz KnudsenBelysningIP20 beskyttelseRenovering og moderniseringEAN: 5703302099516

Hvid afdækning for LK FUGA blænddæksel i 1½ modul størrelse. Anvendes til at afdække ubrugte kontakter og skabe et rent visuelt udtryk i din installation. Læs mere

Pris fra 16 krtil 27 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 11 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 15 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, hvid
16 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, hvid
17 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, hvid
18 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afdækning 1,5M Blænd Hv
18,15 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækning 1,5m blænd hv
18,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for blænddæksel 1½ modul, hvid
19 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Afdækning 1,5 modul for blænddæksel, hvid
20 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Afdækning 1½ modul for blænddæksel hvid
20,3 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Afdækning 1½ modul for blænddæksel hvid
20,3 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, hvid
27 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for blænddæksel, 1,5 modul, hvid
27 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl16 kr16 krKøb
2LavprisVærktøj17 kr17 krKøb
3Greenline18 kr18 krKøb
4Billigelogvvs.dk18,15 kr18,15 krKøb
5MaintainIt18,75 kr18,75 krKøb
6Proshop DK19 kr58 krKøb
7Elvvs.dk20 kr20 krKøb
8EL-GROSSISTEN20,3 kr20,3 krKøb
9EL-NETSALG20,3 kr20,3 krKøb
10CS MEGASTORE DK21 kr60 krKøb
11BilligVVS DK27 kr27 krKøb
12LampeGuru.dk27 kr27 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning for Blænddæksel 1½ Modul Hvid

Lauritz Knudsen

Hvid afdækning for LK FUGA blænddæksel i 1½ modul størrelse. Anvendes til at afdække ubrugte kontakter og skabe et rent visuelt udtryk i din installation.

• Renovering og modernisering
• IP20 beskyttelse

Beskrivelse

LK FUGA afdækning for blænddæksel er en praktisk reservedel til at afdække ubrugte 1½ modul kontakter. Fremstillet af Schneider Electric i klassisk hvid farve til at matche dit FUGA installationssystem. Med IP20 beskyttelse sikrer den optimal beskyttelse af ubrugte åbninger. Afdækningen vejer kun 8 gram og monteres nemt på eksisterende FUGA rammer. Ideel til renovering og modernisering hvor gamle afbrydere fjernes men hullet skal forblive pænt afdækket. Designet til at integrere perfekt med det velkendte FUGA design og skabe et professionelt resultat i enhver installation.

Specifikationer

Brand:Schneider Electric
Farve:Hvid
Serie:LK FUGA
Vægt:0,008 kg
IP-klasse:IP20
Materiale:Plast
Anvendelse:Blænddæksel afdækning
Modul størrelse:1½ modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad bruges LK FUGA afdækning til blænddæksel til?

Afdækningen bruges til at dække ubrugte 1½ modul åbninger i FUGA rammer, hvor der tidligere har været afbrydere eller kontakter som ikke længere skal bruges.

Er afdækningen kompatibel med alle FUGA produkter?

Ja, denne afdækning passer til alle standard LK FUGA rammer og er testet sammen med LK FUGA-indsatse for at sikre optimal kvalitet og kompatibilitet.

Hvor nemt er det at montere afdækningen?

Monteringen er meget enkel - afdækningen klikkes bare på plads i den eksisterende FUGA ramme uden behov for værktøj eller special færdigheder.

Kan afdækningen bruges udendørs?

Afdækningen har IP20 beskyttelse og er designet til indendørs brug. Til udendørs anvendelse skal der bruges produkter med højere IP-klasse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid. i 170 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 18 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17 kr.

Den nuværende pris på 16 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til blænddæksel 1,5 modul hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202616 kr1 kr (6%)
30. maj 202617 kr1 kr (6%)
12. maj 202616 kr1 kr (6%)
11. maj 202617 kr1 kr (6%)
24. apr. 202616 kr2 kr (11%)
23. apr. 202618 kr2 kr (13%)
30. mar. 202616 kr1 kr (7%)
2. mar. 202615 kr1 kr (6%)
14. feb. 202616 kr2 kr (11%)
13. feb. 202618 kr2 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret