Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid

Lauritz KnudsenVideoIngen ramme påkrævetNetværksinstallationEAN: 5703302149945

LK FUGA dataudtag til 2x Actassi RJ45 konnektorer i hvid. Compatible med Cat 5E/6/6A. Nem installation uden montageramme. Køb hos danske leverandører. Læs mere

Pris fra 49 krtil 92,91 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 43,91 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 39 kr 22. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 49 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga dataudtag uden montageramme, 1,5 modul, hvid
49 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Dataudtag FUGA T3 2x LEXCOM montering uden ramme hvid
50 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Fuga ® Dataudtag T3 1,5 modul hvid f/2xRJ45 konnektor
51 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid
51,99 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga dataudtag uden montageramme, 1,5 modul, hvid
54 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga dataudtag uden montageramme, 1,5 modul, hvid
55 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Udtag fuga t3 2x actassi 1,5m, hvid
61,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga dataudtag uden montageramme, 1,5 modul, hvid
65 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Actassi Dataudtag LK Fuga F/2Xrj45 1,5M Hvid U/Konnektor
80 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga dataudtag til 2xActassi konnektor 1½m - hvid
92,91 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga dataudtag til 2xActassi konnektor 1½m - hvid
92,91 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl49 kr49 krKøb
2Proshop DK50 kr89 krKøb
3Elvvs.dk51 kr51 krKøb
4CS MEGASTORE DK51,99 kr90,99 krKøb
5Greenline54 kr54 krKøb
6BilligVVS DK55 kr55 krKøb
7MaintainIt61,25 kr61,25 krKøb
8LavprisVVS65 kr65 krKøb
9vvsfittings.dk80 kr80 krKøb
10EL-GROSSISTEN92,91 kr92,91 krKøb
11EL-NETSALG92,91 kr92,91 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Dataudtag T3 2xRJ45 1½ modul hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA dataudtag til 2x Actassi RJ45 konnektorer i hvid. Compatible med Cat 5E/6/6A. Nem installation uden montageramme. Køb hos danske leverandører.

• dataudtag
• netværksudtag
• RJ45 udtag
• FUGA udtag
• Actassi konnektor
• Cat6 udtag
• LK udtag
• Netværksinstallation
• Ingen ramme påkrævet

Beskrivelse

LK FUGA dataudtag T3 er en professionel løsning til netværksinstallation med plads til 2x Actassi RJ45 konnektorer. Dette 1½ modul dataudtag er kompatibelt med Cat 5E, Cat 6 og Cat 6A konnektorer og kræver ingen ekstra montageramme. Udtaget har to montagehuller som kan anvendes til konnektorer eller afblændes med blindpropper. Det hvide design matcher FUGA serien perfekt og inkluderer vendbart opmærkningsfelt til enkel identifikation. Ideelt til moderne netværksinstallationer i boliger og erhverv hvor pålidelig dataoverførsel er vigtigt.

Specifikationer

farve:Hvid
materiale:Termoplast
tilbehør:Farvekoder inkluderet
dimensioner:50x75mm
montagehuller:2 stk
kompatibilitet:Cat 5E/6/6A
monteringstype:Uden ramme
modulstørrelse:1½ modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke konnektorer passer til dette dataudtag?

Dataudtaget er designet til Actassi Cat 5E, Cat 6 og Cat 6A konnektorer. Du kan montere op til 2 konnektorer i de to tilgængelige montagehuller.

Skal jeg bruge en montageramme til installation?

Nej, dette dataudtag kræver ingen ekstra montageramme. Det kan monteres direkte, hvilket gør installationen hurtigere og enklere.

Hvad gør jeg hvis jeg kun skal bruge ét montagehul?

Du kan nemt afblænde det ubrugte montagehul med en blindprop (model 338T6030). Dette giver et professionelt finish selvom begge huller ikke anvendes.

Kan jeg identificere de forskellige tilslutninger?

Ja, dataudtaget har et vendbart opmærkningsfelt på fronten til identifikation. Der medfølger også grønne og røde farvekoder til yderligere markering af forbindelserne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid i 141 dage. Laveste pris i perioden er 39 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 50 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 46 kr.

Den nuværende pris på 49 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Dataudtag FUGA T3 - 1,5 modul, for 2 stk. Actassi konnektor, farve: hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202649 kr1 kr (2%)
30. maj 202650 kr1 kr (2%)
14. maj 202649 kr4 kr (9%)
8. maj 202645 kr6 kr (15%)
22. apr. 202639 kr1 kr (3%)
19. apr. 202640 kr3 kr (7%)
17. apr. 202643 kr3 kr (7%)
3. apr. 202646 kr3 kr (6%)
13. jan. 202649 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret