Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå

Lauritz KnudsenBelysningKompatibel med Ø80/83mmÆstetisk finish til lampeudtagEAN: 5703302153744

Professionel afdækning til Ø83mm lampeudtag fra LK FUGA serien. Passer også gamle Ø80mm udtag. Koksgrå finish med inkluderet prop. Læs mere

Pris fra 23 krtil 32,45 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 9,45 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 23 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK afdækning for lampeudtag, Ø80-83 mm, koksgrå
23 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK afdækning for lampeudtag, Ø80-83 mm, koksgrå
25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå
25,51 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Afdækning for Ø83 lampeudtag, koksgrå
26 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Afdækning For Ø80 & Ø83 Lampeudtag Kg
26,39 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afdækning for ø80 & ø83 lampeudtag kg
27,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK afdækning for lampeudtag, Ø80-83 mm, Koksgrå
28 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Ø83 modul lampeudtag, koksgrå
29 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Ø80 og Ø83mm afdækning til lampeudtag
32,45 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Ø80 og Ø83mm afdækning til lampeudtag
32,45 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl23 kr23 krKøb
2LavprisVærktøj25 kr25 krKøb
3CS MEGASTORE DK25,51 kr64,51 krKøb
4Proshop DK26 kr65 krKøb
5Billigelogvvs.dk26,39 kr26,39 krKøb
6MaintainIt27,5 kr27,5 krKøb
7BilligVVS DK28 kr28 krKøb
8Greenline29 kr29 krKøb
9EL-GROSSISTEN32,45 kr32,45 krKøb
10EL-NETSALG32,45 kr32,45 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning for Ø83 lampeudtag, koksgrå

Lauritz Knudsen

Professionel afdækning til Ø83mm lampeudtag fra LK FUGA serien. Passer også gamle Ø80mm udtag. Koksgrå finish med inkluderet prop.

• lampeudtag afdækning
• LK FUGA
• Ø83 dæksel
• Ø80 afdækning
• koksgrå lampeudtag
• Lauritz Knudsen
• Æstetisk finish til lampeudtag
• Kompatibel med Ø80/83mm

Beskrivelse

LK FUGA afdækning er den perfekte løsning til at dække lampeudtag i både nye og ældre installationer. Denne koksgrå afdækning passer præcist på Ø83mm lampeudtag og er også kompatibel med gamle Ø80mm udtag. Fremstillet af Lauritz Knudsen i høj kvalitet med fokus på funktionalitet og æstetik. Inkluderer en praktisk prop til at lukke ubrugte huller, hvilket gør den ideel til renoveringer hvor ikke alle udtag skal anvendes. Den diskrete koksgrå farve matcher moderne interiørdesign og sikrer en professionel finish.

Specifikationer

Farve:Koksgrå
Serie:LK FUGA
Mærke:Lauritz Knudsen
Materiale:Plast
Inkluderet:Prop til lukning af hul
Produkttype:Afdækning for lampeudtag
Kompatibilitet:Ø80mm og Ø83mm
Leverandørens varenummer:500R8015

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne afdækning til gamle Ø80mm lampeudtag?

Ja, LK FUGA afdækningen er designet til at passe både på de nye Ø83mm og de gamle Ø80mm lampeudtag, hvilket gør den perfekt til renoveringsprojekter.

Hvad er forskellen på Ø80 og Ø83 lampeudtag?

Ø83mm er den nyere standard fra LK FUGA serien, mens Ø80mm var den tidligere standard. Denne afdækning er kompatibel med begge størrelser.

Følger der en prop med til at lukke hullet?

Ja, der følger en prop med som kan bruges til at lukke lampeudtagets hul, hvis det ikke skal anvendes til en lampe.

Er denne afdækning velegnet til fugtrum som badeværelser?

Denne standard afdækning er primært designet til tørre indendørsområder. Til fugtrum anbefales specialløsninger med højere IP-klassifikation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 23 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 26 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25 kr.

Den nuværende pris på 23 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Afdækning for Ø80 og Ø83 lampeudtag koksgrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202623 kr3 kr (12%)
30. maj 202626 kr1 kr (4%)
27. maj 202625 kr1 kr (4%)
26. maj 202626 kr1 kr (4%)
24. maj 202625 kr1 kr (4%)
21. maj 202626 kr1 kr (4%)
18. maj 202625 kr1 kr (4%)
17. maj 202626 kr1 kr (4%)
16. maj 202625 kr1 kr (4%)
20. apr. 202626 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret