Gå til hovedindhold

Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm.

LaufenToilet- og bidetsæderRimless hygiejneModerne badeværelserEAN: 7612738909239

Laufen Pro Rimless væghængt toilet uden skyllekant med soft close toiletsæde. Perfekt hygiejne og funktionalitet med 180mm boltafstand og EasyFit montering. Læs mere

Pris fra 1.829 krtil 3.238,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.409,75 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1829 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Laufen Pro Vedhængt Toilet Rimless
1.829 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Laufen Pro Rimless vghngt toilet inkl. sde med SC & QR.
1.994,4 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAUFEN PRO rimless hængeskål inkl. slim sæde med softclose
2.159 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Pro væghængt toilet, uden skyllekant, hvid
2.302 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Laufen Pro Rimless sampak 53 cm + sæde med softclose & quick release. Skjult montering
2.346 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Laufen Pro væghængt toilet, uden skyllekant, hvid
2.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
2.401 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Pro væghængt toilet, uden skyllekant, hvid
2.599 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Laufen Pro væghængt toilet, u. skyllekant, m. sæde, hvid
2.611,01 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pro combipack skål & toiletsæde rimless
2.787,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen Pro Rimless sampak 53 cm + sæde med softclose & quick release. Skjult montering
3.238,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.829 kr1.829 krKøb
2WATTOO.DK1.994,4 kr1.994,4 krKøb
3Proshop DK2.159 kr2.159 krKøb
4LavprisVVS2.302 kr2.302 krKøb
5Elvvs.dk2.346 kr2.346 krKøb
6CompletVVS2.399 kr2.399 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.401 kr2.600 krKøb
8BilligVVS DK2.599 kr2.599 krKøb
9EL-GROSSISTEN2.611,01 kr2.611,01 krKøb
10MaintainIt2.787,5 kr2.787,5 krKøb
11vvsfittings.dk3.238,75 kr3.238,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen Pro Rimless væghængt toilet

Laufen

Laufen Pro Rimless væghængt toilet uden skyllekant med soft close toiletsæde. Perfekt hygiejne og funktionalitet med 180mm boltafstand og EasyFit montering.

• laufen toilet
• væghængt wc
• rimless toilet
• toiletpakke
• badeværelse toilet
• schweizisk toilet
• soft close toilet
• Moderne badeværelser
• Rimless hygiejne

Beskrivelse

Laufen Pro Rimless væghængt toilet er en perfekt kombination af schweizisk kvalitet og moderne funktionalitet. Dette elegante toilet uden skyllekant gør rengøring betydeligt nemmere og mere hygiejnisk. Toilettet leveres komplet med soft close toiletsæde med quick release funktion, der sikrer lydløs lukning og nem rengøring. Skålen er fremstillet i holdbart porcelæn med fuldglaseret overflade, der modstår slag, ridser og kemikalier. Med sine kompakte 53 cm i dybde og 180 mm boltafstand passer det perfekt til moderne indbygningscisterner. Rimless teknologien eliminerer bakterieophobning og sikrer optimal hygiejne, hvilket gør det ideelt til familier der værdsætter kvalitet og funktionalitet i badeværelset.

Specifikationer

dybde:53 cm
farve:Hvid
vægt:22,3 kg
bredde:36 cm
højde:34,5 cm
garanti:Producentgaranti
materiale:Porcelæn
montering:Skjult væghængt
overflade:Fuldglaseret
skyllekant:Rimless - uden skyllekant
boltafstand:180 mm
siddehøjde:430 mm
toiletsæde:Soft Close med Quick Release
skylleteknik:Rimless
skyllemængde:4,5/3 liter
monteringssystem:EasyFit 2.0

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder rimless teknologi?

Rimless betyder uden skyllekant, hvilket gør toilettet meget nemmere at rengøre og mere hygiejnisk da der ikke er skjulte områder hvor bakterier kan samle sig.

Er toiletsædet inkluderet?

Ja, pakken inkluderer et hvidt toiletsæde med soft close funktion og quick release for nem afmontering til rengøring.

Hvilken boltafstand har toilettet?

Toilettet har 180 mm boltafstand og er kompatibelt med de fleste standard indbygningscisterner med EasyFit 2.0 monteringssystem.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm.

PriceData har fulgt prisen på Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.829 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 2.216 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.969 kr.

Den nuværende pris på 1.829 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Laufen Pro hængeskål Rimless type 820966 inkl. Slim toiletsæde m/Soft Close & Quick Release beslag type 898966. Boltafstand 180 mm. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.829 kr48 kr (3%)
11. maj 20261.877 kr13 kr (1%)
27. apr. 20261.890 kr2 kr (0%)
24. apr. 20261.892 kr102,4 kr (5%)
21. apr. 20261.994,4 kr104,4 kr (6%)
20. apr. 20261.890 kr326 kr (15%)
18. apr. 20262.216 kr324 kr (17%)
29. mar. 20261.892 kr203 kr (10%)
4. mar. 20262.095 kr127 kr (6%)
2. mar. 20261.968 kr147 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret