Gå til hovedindhold

Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m

BoschRedskaber50m rækkeviddeProfessionel målingEAN: 4059952518824

Bosch GLM 50-27 C Professional laser afstandsmåler med 50m rækkevidde og ±1,5mm præcision. Bluetooth tilslutning og robust IP65 design. Læs mere

Pris fra 1.399 krtil 2.016,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 617,25 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.185 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1399 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Afstandsmåler Glm 50-27 C - 0601072T00
1.399 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GLM 50-27 C Professional Laserdistancemåler
1.489 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GLM 50-27 C Professional
1.610 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m
1.819 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AFSTANDSMÅLER GLM 50-27 C
1.887,69 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afstandsmåler glm 50-27 c
2.016,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK1.399 kr1.399 krKøb
2Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb
3Proshop DK1.610 kr1.610 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.887,69 kr1.887,69 krKøb
7MaintainIt2.016,25 kr2.016,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GLM 50-27 C Professional

Bosch

Bosch GLM 50-27 C Professional laser afstandsmåler med 50m rækkevidde og ±1,5mm præcision. Bluetooth tilslutning og robust IP65 design.

• laser måler
• afstandsmåler
• telemeter
• distance meter
• bosch professional
• Professionel måling
• 50m rækkevidde

Beskrivelse

Bosch GLM 50-27 C Professional er en avanceret laser afstandsmåler designet til professionelle håndværkere og krævende gør-det-selv projekter. Med en imponerende målerækkevidde på op til 50 meter og en præcision på ±1,5mm leverer dette værktøj pålidelige resultater til enhver opgave. Den robuste konstruktion med IP65-klassificering sikrer beskyttelse mod støv og vandstænk, mens det stødabsorberende kabinet kan modstå fald fra 1,5 meters højde. Bluetooth 4.2-forbindelse gør det nemt at overføre målinger til din smartphone via Bosch MeasureOn-appen. Det intuitive farvedisplay og de mange praktiske funktioner gør værktøjet let at betjene, selv under krævende forhold. Perfekt til arkitekter, elektrikere og andre professionelle brugere.

Specifikationer

vægt:0,2 kg
display:Farve LCD
garanti:Bosch Professional
måletid:<0,5 sekunder
hukommelse:30 målinger
laserdiode:635 nm, <1 mW
præcision:±1,5 mm
dimensioner:119 x 53 x 29 mm
laserklasse:2
måleenheder:m/cm/mm/fod/tommer
konnektivitet:Bluetooth 4.2
stativ_gevind:1/4 tommer
batterilevetid:Forbedret vs. forgænger
strømforsyning:2x AA batterier (1,5V)
målerækkevidde:0,05-50 meter
stødbeskyttelse:1,5 meter
hældningsmåling:0-360°
ip_klassificering:IP65
automatisk_slukning:5 minutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor præcis er laser afstandsmåleren?

GLM 50-27 C har en typisk målenøjagtighed på ±1,5 mm plus brugsafhængig afvigelse, hvilket gør den meget præcis til professionelle opgaver.

Kan den tåle hårde arbejdsforhold?

Ja, den har IP65-beskyttelse mod støv og vand samt kan modstå fald fra 1,5 meters højde på hård beton takket være det stødabsorberende kabinet.

Hvordan overføres målinger til smartphone?

Via Bluetooth 4.2-forbindelse og Bosch MeasureOn-appen kan du nemt dokumentere og dele dine målinger direkte fra værktøjet til din telefon.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m

PriceData har fulgt prisen på Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.185 kr (registreret d. 23. marts 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.278 kr.

Den nuværende pris på 1.399 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 C Professional - sort/blå, 50 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.399 kr127 kr (10%)
26. maj 20261.272 kr127 kr (9%)
25. maj 20261.399 kr127 kr (10%)
9. maj 20261.272 kr127 kr (9%)
6. maj 20261.399 kr8 kr (1%)
13. apr. 20261.391 kr8 kr (1%)
2. apr. 20261.399 kr136 kr (11%)
31. mar. 20261.263 kr9 kr (1%)
28. mar. 20261.272 kr15 kr (1%)
25. mar. 20261.257 kr72 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret