Gå til hovedindhold

Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m

BoschRedskaberEAN: 4059952518831
Pris fra 1.675 krtil 2.485 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 810 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.572 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1675 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GLM 50-27 CG Professional Laserdistancemåler
1.675 kr
Til butik
Bosch GLM 50-27 CG Professional Laserdistancemåler billede

Produktinformation

Bosch GLM 50-27 CG Professional - Laserdistancemåler - gummikabinet

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: 0601072U00
EAN: 4059952518831
Varenr.: 998717987
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m
1.704 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 CG Professional - 50 m, sort/blå
2.099 kr
Til butik
Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 CG Professional - 50 m, sort/blå billede

Produktinformation

Præcis laser afstandsmåler til professionelleMed Bosch GLM 50-27 CG Professional får du en robust og brugervenlig laser afstandsmåler til præcis opmåling op til 50 m. Den digitale farveskærm giver et klart overblik, mens indbygget Bluetooth gør det nemt at overføre målinger til kompatible apps. Enheden har hukommelse til 30 målinger, så du hurtigt kan arbejde videre uden pen og papir.Effektiv i renovering og byggeriAfstandsmåleren er velegnet til håndværkere, installatører og alle, der skal måle længder, arealer eller højder på byggepladsen. Med en nøjagtighed på 1,5 mm og måletid på 0,5 s får du pålidelige resultater, der sparer tid i hverdagen. IP65-beskyttelse og et slidstærkt design i sort og blå gør den klar til krævende opgaver.Type: Laser afstandsmålerMåleområde: 0,05–50 mNøjagtighed: 1,5 mmMåletid: 0,5 sLaserklasse: 2, bølgelængde 515 nmMåleenheder: in, mm, cm, ft, mHukommelse: 30 målingerSkærm: Digital farveskærmBluetooth: Ja, version 4,2Gevind til stativ: JaIP-klasse: IP65Auto sluk: Ja, efter 5 minStrøm: 2 × AA, 1,5 V (inkl.)Mål (H × B × D): 11,9 × 5,3 × 2,9 cmVægt: 200 gFarve: Sort/blå...

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Laser afstandsmålere
Vægt: 0.65g
EAN: 4059952518831
Varenr.: 1975878
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laser afstandsmåler Bosch GLM 50-27 CG Professional - 50 m, sort/blå
2.119 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Afstandsmåler Glm 50-27 Cg - 0601072U00
2.485 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.675 kr1.675 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.704 kr1.704 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
5Homeshop DK2.485 kr2.485 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m

PriceData har fulgt prisen på Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.460 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.698 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.583 kr.

Den nuværende pris på 1.675 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Bosch Professional GLM 50-27 CG Laserafstandsmåler Bluetooth, Dokumentations-app, Stativadapter 6,3 mm (1/4). Måleområde (maks.) 50 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.675 kr20 kr (1%)
23. maj 20261.695 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.698 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.695 kr53 kr (3%)
3. maj 20261.642 kr70 kr (4%)
30. mar. 20261.572 kr8 kr (1%)
28. mar. 20261.580 kr93 kr (6%)
16. mar. 20261.673 kr146 kr (10%)
18. dec. 20251.527 kr25 kr (2%)
8. dec. 20251.502 kr42 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret