Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

Pris fra 1.615 krtil 1.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.448 kr 29. mar.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1615 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lapp Mobility Type 2 Spiralladekabel til elbil 11 kW - 5 Meter
1.615 kr
Til butik
Lapp Mobility Type 2 Spiralladekabel til elbil 11 kW - 5 Meter billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ladekabel til elbil
Farve: 1
Artikel nr.: 61799
EAN: 4064727470184
Varenr.: 10046527
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp ÖLFLEX 5555936025 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m
1.616 kr
Til butik
Lapp ÖLFLEX 5555936025 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m billede

Produktinformation

Lapp ÖLFLEX 5555936025. Kabelfarve: Orange, Stik 1: Type 2, Stik 2: Type 2. Maksimal driftseffekt (trefaset): 11 kW, Maksimal driftsstrøm (trefaset): 20 A, Driftsspænding: 440 V. Kabellængde: 5 m. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61799
EAN: 4064727470184
Varenr.: 1000923480
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-17%1.632 kr
Før 1.969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning billede

Produktinformation

LAPP Type 2-spiralopladningskabel forbinder elbilen med ladestationen, ladestanden eller wallboxen - for nem opladning hjemme eller på vejen. Du skal blot tilslutte kablets kobling til bilen og stikket til strømkilden. Opladningsprocessen startes og afsluttes automatisk af den indbyggede elektronik. LAPP-ladekabler er velegnede til plug-in hybridbiler (PHEV) og elektriske batterikøretøjer (BEV). (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning Kabellængde 5 m, Förpackning, : Retail Box, Type 2-ladekabel fra LAPP muliggør nem og hurtig opladning med op til 11 kW på en offentlig eller privat ladestation eller wallbox. Takket være det 3-fasede kabeldesign oplades kablet særligt hurtigt og understøtter også 1-faset opladning med 3,7 kW, Spiraliseringen giver mulighed for meget pladsbesparende opbevaring og forhindrer, at kablet rører jorden og bliver snavset, når det er tilsluttet ladestationen og køretøjet, Meget robuste, vehicle-resistant kabler og stik med forsølvede kontakter garanterer en særlig lang levetid, Dæksel på koblingen på køretøjssiden beskytter mod indtrængen af støv, snavs og vand mellem opladningerne, Olieresistent og langsgående vandtæt EV-ladekabel med høj fugtbeskyttelse i henhold til beskyttelsesgrad IP55, driftstemperatur -40 °C til °C, Mode 3-ladekabel fremstillet i henhold til de gældende IEC- og EN-standarder, kompatibelt med europæiske køretøjer og ladestationer samt med CCS-forbindelser (Combo 2), Inderleder tværsnit, : 2.5 mm², maks. strømbelastningsevne, : 20 A, Antal faser, : 3, Markeringer, : WEEE, CE, Producent betegnelse, : 5555936025, Driftstemperatur op til, : 50 °C, Driftstemperatur fra, : -40 °C, Beskyttelsestype, : IP55, Vægt, : 3800 g, Ladekapacitet op til, : 11 kW, Opladningsmodus, : Mode 3, Nominel spænding, : 440 V (AC), CAS no. : 7439-2-1, chemical substance, : Pb, SCIP no. : 92ac866b-d201-4c6e-ac0a-f5f1b01570c7.

Produktspecifikationer

Kategori: Ladekabler og ladebokse til elbil
EAN: 4064727470184
Varenr.: C40206
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 Spiral Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange
1.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lapp ÖLFLEX 5555936025 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.615 kr1.615 krKøb
2CompuMail DK1.616 kr1.616 krKøb
3Teknikproffset DK1.632 kr1.691 krKøb
4Proshop DK1.699 kr1.699 krKøb
5Ultrashop1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.448 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.805 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.642 kr.

Den nuværende pris på 1.615 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 spiralopladningskabel, op til 11 kW, m, orange (5555936025) 20 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.615 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.624 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.625 kr23 kr (1%)
25. maj 20261.602 kr8 kr (0%)
24. maj 20261.610 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.619 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.628 kr22 kr (1%)
21. maj 20261.606 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.605 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.614 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret