Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

LAPPOpladere til bilbatterierEAN: 4056155471499
Pris fra 3.380 krtil 4.304 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 924 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.372 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3380 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp Mobility Mobile Ladestation Basic Type 2 Cee Op Til 22 Kw
3.380 kr
Til butik
Lapp Mobility Mobile Ladestation Basic Type 2 Cee Op Til 22 Kw billede

Produktinformation

Lapp Mobility - 64695 - Mobile Ladestation - Type 2 - Cee - Op Til 22 Kw - Robust

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 64695
EAN: 4056155471499
Varenr.: 1001088591
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Mobile Charging Station Basic, Type 2, CEE, up to 11 kW, 6 m
3.773 kr
Til butik
LAPP Mobile Charging Station Basic, Type 2, CEE, up to 11 kW, 6 m billede

Produktinformation

(5555921007) 16 A, 3 phases, for charging hybrid and electric cars with Type 2 connection. The LAPP Charging Station Basic directly connects your EV to the power source - providing full flexibility via CEE plug. Simply connect the Type 2 coupling of the cable to the car and the plug to the socket. The on-board electronics automatically starts and finishes the charging process. The LAPP charging station is suitable for plug-in hybrid (PHEV) and battery electric vehicles (BEV).

Produktspecifikationer

Mærke: LAPP
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: 4056155471499
EAN: 4056155471499
Varenr.: 3213144
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-4%4.097 kr
Før 4.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning billede

Produktinformation

Den mobile LAPP-ladestation Basic forbinder elbilen direkte til strømkilden - meget fleksibel via CEE-stikprop. Du skal blot tilslutte kablets Type 2-kobling til bilen og stikket til stikkontakten. Opladningsprocessen startes og afsluttes automatisk af den indbyggede elektronik. LAPP-ladestationen er velegned til plug-in hybridbiler (PHEV) og elektriske batterikøretøjer (BEV). (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning, Förpackning, : Retail Box, LAPP's Mode 2-opladeren muliggør enkel, mobil opladning via CEE-stikdåser og er ideel i garagen derhjemme eller på vejen, Ideel til opladning med op til 11 kW fra 3-fasede CEE-industristikdåser, f.eks. på hoteller, værksteder og i landbrugssektoren, Robuste, overkørselssikre kabler og stik med forsølvede kontakter samt den faldsikre kontrolboks (vandtæt i henhold til IP67) garanterer en særlig lang levetid, Dæksler på stik og kobling beskytter mod indtrængen af støv, snavs og vand mellem opladningerne, Olieresistent EV-ladekabel til opladning ved en nominel spænding på 110-400 V (AC) og en driftstemperatur på -25 °C til 45 °C, Opladningskabel til elbiler er pladsbesparende at opbevare og let at håndtere takket være sin lette vægt, Særlig sikker på grund af overstrøms- og overspændingsbeskyttelse samt temperaturovervågning i netstikket og i in-cable control boxen (ICCB), Kabellængde, : 6 m, Inderleder tværsnit, : 2.5 mm², maks. strømbelastningsevne, : 16 A, Antal faser, : 3, Markeringer, : WEEE, CE, Producent betegnelse, : 5555921007, Driftstemperatur op til, : 45 °C, Driftstemperatur fra, : -25 °C, Ladekapacitet op til, : 11 kW, Opladningsmodus, : Mode 2, Nominel spænding, : 440 V (AC), CAS no. : 7439-92-1 | 13560-89-9, chemical substance, : Pb, Dechlorane Plus, SCIP no. : 3a4e482d-e540-4f53-809f-2c47435e56ba, Kabeltype, : Glat kabel.

Produktspecifikationer

Kategori: Ladekabler og ladebokse til elbil
EAN: 4056155471499
Varenr.: C40214
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LAPP mobil ladestation Type 2 CEE 16A, 11 kW, 6 meter
4.304 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.380 kr3.380 krKøb
2Proshop DK3.773 kr3.773 krKøb
3Teknikproffset DK4.097 kr4.146 krKøb
4Elvvs.dk4.304 kr4.304 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.372 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 3.773 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.549 kr.

Den nuværende pris på 3.380 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LAPP MOBILITY Mobil ladestation Basic, Type 2, CEE, op til 11 kW, 6 m (5555921007) 16 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.380 kr4 kr (0%)
15. maj 20263.384 kr6 kr (0%)
9. maj 20263.378 kr1 kr (0%)
1. maj 20263.377 kr2 kr (0%)
25. apr. 20263.379 kr2 kr (0%)
19. apr. 20263.377 kr3 kr (0%)
15. apr. 20263.374 kr2 kr (0%)
2. apr. 20263.372 kr2 kr (0%)
29. mar. 20263.374 kr399 kr (11%)
17. feb. 20263.773 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret