Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

LAPPOpladere til bilbatterierEAN: 4064727469461
Pris fra 947 krtil 1.131 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 944 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 947 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp ÖLFLEX 5555934002 opladningskabel til elbil Sort Type 2 1 5 m
947 kr
Til butik
Lapp ÖLFLEX 5555934002 opladningskabel til elbil Sort Type 2 1 5 m billede

Produktinformation

Lapp ÖLFLEX 5555934002. Kabelfarve: Sort, Stik 1: Type 2, Stik 2: Type 2. Maksimal driftseffekt (enfaset): 7,4 kW, Maksimal driftsstrøm pr. fase: 32 A, Driftsspænding: 250 V. Kabellængde: 5 m. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61780
EAN: 4064727469461
Varenr.: 1000923463
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 7,4 kW, 5 m, black
1.123 kr
Til butik
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 7,4 kW, 5 m, black billede

Produktinformation

(5555934002) 32 A, 1 phase, for charging hybrid and electric cars with Type 2 connection. LAPP Type 2 standard charging cables connect your EV to the charging station, charging pole or wallbox - for easy charging at home or on the road. Simply connect the coupling of the cable to the car and the plug to the power source. The charging process is automatically started and finished by the on-board electronics. LAPP charging cables are suitable for plug-in hybrid (PHEV) and battery electric vehicles (BEV).

Produktspecifikationer

Mærke: LAPP
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: 4064727469461
EAN: 4064727469461
Varenr.: 3213018
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-12%1.131 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning billede

Produktinformation

LAPP Type 2-standardopladerkabler forbinder elbilen med ladestationen, ladestanden eller wallboxen - for nem opladning hjemme eller på vejen. Du skal blot tilslutte kablets kobling til bilen og stikket til strømkilden. Opladningsprocessen startes og afsluttes automatisk af den indbyggede elektronik. LAPP-ladekabler er velegnede til plug-in hybridbiler (PHEV) og elektriske batterikøretøjer (BEV). (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning Kabellængde 5 m, Förpackning, : Retail Box, Type 2-ladekablet fra LAPP muliggør enkel og hurtig opladning med op til 7,4 kW på en offentlig eller privat ladestation eller wallbox. Ideel løsning til sikker og stabil opladning ved en nominel spænding på 250 V (AC) uden mellemliggende kontrolboks (ICCB), Meget robuste, vehicle-resistant kabler og stik med forsølvede kontakter garanterer en særlig lang levetid, Dæksel på koblingen på køretøjssiden beskytter mod indtrængen af støv, snavs og vand mellem opladningerne, Olieresistent og langsgående vandtæt EV-ladekabel med høj fugtbeskyttelse i henhold til beskyttelsesgrad IP55, driftstemperatur -40 °C til °C, Opladningskabel til elbiler er pladsbesparende at opbevare og let at håndtere takket være sin lette vægt, Mode 3-ladekabel fremstillet i henhold til de gældende IEC- og EN-standarder, kompatibelt med europæiske køretøjer og ladestationer samt med CCS-forbindelser (Combo 2), Inderleder tværsnit, : 6 mm², maks. strømbelastningsevne, : 32 A, Antal faser, : 1, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 50 °C, Driftstemperatur fra, : -40 °C, Beskyttelsestype, : IP55, Ladekapacitet op til, : 7.4 kW, Opladningsmodus, : Mode 3, Nominel spænding, : 250 V (AC), CAS no. : 7439-92-1, chemical substance, : Pb, SCIP no. : 92ac866b-d201-4c6e-ac0a-f5f1b01570c7, Kabeltype, : Glat kabel, Tilslutning, type, : TYP 2-hunstik.

Produktspecifikationer

Kategori: Ladekabler og ladebokse til elbil
EAN: 4064727469461
Varenr.: C40189

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK947 kr947 krKøb
2Proshop DK1.123 kr1.123 krKøb
3Teknikproffset DK1.131 kr1.190 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 173 dage. Laveste pris i perioden er 944 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.088 kr.

Den nuværende pris på 947 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 7,4 kW, 5 m, sort (5555934002) 32 A, 1-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026947 kr1 kr (0%)
15. maj 2026948 kr3 kr (0%)
1. maj 2026945 kr2 kr (0%)
25. apr. 2026947 kr2 kr (0%)
15. apr. 2026945 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026944 kr1 kr (0%)
29. mar. 2026945 kr245 kr (21%)
17. mar. 20261.190 kr3 kr (0%)
16. mar. 20261.193 kr5 kr (0%)
25. feb. 20261.198 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret