Gå til hovedindhold

LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

Pris fra 1.109 krtil 1.269 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 978 kr 17. apr.

Sammenlign priser på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1109 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel til elbil 22 kW - 3 Meter
1.109 kr
Til butik
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel til elbil 22 kW - 3 Meter billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ladeboks til elbil
Farve: 1
Artikel nr.: 65754
EAN: 4064728471319
Varenr.: 20349248
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 3 M Sort
1.110 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
-10%1.162 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning billede

Produktinformation

LAPP Type 2-standardopladerkabler forbinder elbilen med ladestationen, ladestanden eller wallboxen - for nem opladning hjemme eller på vejen. Du skal blot tilslutte kablets kobling til bilen og stikket til strømkilden. Opladningsprocessen startes og afsluttes automatisk af den indbyggede elektronik. LAPP-ladekabler er velegnede til plug-in hybridbiler (PHEV) og elektriske batterikøretøjer (BEV). (5555934041) 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning Kabellængde 3 m, Förpackning, : Retail Box, Type 2-ladekabel fra LAPP muliggør nem og hurtig opladning med op til 22 kW på en offentlig eller privat ladestation eller wallbox. Takket være det 3-fasede kabeldesign oplades kablet særligt hurtigt og understøtter også 3-faset opladning med 11 kW samt 1-faset opladning med 7,4 kW og 3,7 kW, Meget robuste, vehicle-resistant kabler og stik med forsølvede kontakter garanterer en særlig lang levetid, Dæksel på koblingen på køretøjssiden beskytter mod indtrængen af støv, snavs og vand mellem opladningerne, Olieresistent og langsgående vandtæt EV-ladekabel med høj fugtbeskyttelse i henhold til beskyttelsesgrad IP55, driftstemperatur -40 °C til °C, Opladningskabel til elbiler er pladsbesparende at opbevare og let at håndtere takket være sin lette vægt, Mode 3-ladekabel fremstillet i henhold til de gældende IEC- og EN-standarder, kompatibelt med europæiske køretøjer og ladestationer samt med CCS-forbindelser (Combo 2), Inderleder tværsnit, : 6 mm², maks. strømbelastningsevne, : 32 A, Antal faser, : 3, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 50 °C, Driftstemperatur fra, : -40 °C, Beskyttelsestype, : IP55, Ladekapacitet op til, : 22 kW, Opladningsmodus, : Mode 3, Nominel spænding, : 440 V (AC), Kabeltype, : Glat kabel, Tilslutning, type, : TYP 2-hunstik, Forbindelse 2, type, : Typ 2 stik, Farve, : sort, Særlig funktion, : solidt gummieret ergonomisk grebsdesign, Sølvbelagte, korrosionsbestandige stikkontakter, VDE-certificeret, VDE-certificeret.

Produktspecifikationer

Kategori: Ladekabler og ladebokse til elbil
EAN: 4064728471319
Varenr.: C40259
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 Charging Cable, up to 22 kW, 3 m, black
1.186 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 3 M Sort
1.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.109 kr1.109 krKøb
2CompuMail DK1.110 kr1.110 krKøb
3Teknikproffset DK1.162 kr1.221 krKøb
4Proshop DK1.186 kr1.186 krKøb
5Ultrashop1.269 kr1.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning

PriceData har fulgt prisen på LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning i 170 dage. Laveste pris i perioden er 978 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.133 kr.

Den nuværende pris på 1.109 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 3 m, sort () 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.109 kr9 kr (1%)
28. maj 20261.118 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.119 kr13 kr (1%)
25. maj 20261.106 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.115 kr21 kr (2%)
23. maj 20261.094 kr8 kr (1%)
22. maj 20261.102 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.110 kr11 kr (1%)
20. maj 20261.099 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.107 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret