Gå til hovedindhold

LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange

LAPPOpladere til bilbatterierEAN: 4064727469904
Pris fra 1.135 krtil 1.545 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 410 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.133 kr 2. apr.

Sammenlign priser på LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1135 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lapp ÖLFLEX 5555935013 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m
1.135 kr
Til butik
Lapp ÖLFLEX 5555935013 opladningskabel til elbil Orange Type 2 3 5 m billede

Produktinformation

Lapp ÖLFLEX 5555935013. Kabelfarve: Orange, Stik 1: Type 2, Stik 2: Type 2. Maksimal driftseffekt (trefaset): 11 kW, Maksimal driftsstrøm (trefaset): 20 A, Driftsspænding: 440 V. Kabellængde: 5 m. Antal pr. pakke: 1 stk

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 61796
EAN: 4064727469904
Varenr.: 1000923477
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Type 2 opladningskabel til elbil 11 kW - 5 m
1.299 kr
Til butik
Type 2 opladningskabel til elbil 11 kW - 5 m billede

Produktinformation

Få stabil opladning til elbil og plug-in hybrid med dette Type 2 opladningskabel til ladestation og wallbox. Kablet er velegnet til dig, der vil have en enkel løsning til daglig opladning uden at gå på kompromis med gældende standarder. Du får et Mode 3 ladekabel med Type 2 hunstik / Type 2 hanstik, så du kan tilslutte elbil og plug-in hybrid til ladestation eller wallbox efter gældende IEC- og EN-standarder. Den maksimale ladeeffekt er 11 kW med 3 faser. 11 kW, 3-faset opladning til hverdagsbrug Med en maks. ladeeffekt på 11 kW og 3 faser udnytter kablet installationer, der er dimensioneret til 440 V AC og op til 20 A. Det betyder, at du kan oplade effektivt på både ladestation og wallbox i dagligdagen. 5 m HELIX-kabel og IP55-beskyttelse Kabellængden på 5 m giver en praktisk rækkevidde mellem elbil eller plug-in hybrid og ladestation eller wallbox. HELIX-kabeltypen er udviklet til opladning og er kombineret med IP55-beskyttelse, oliebestandigt materiale og en langsgående vandtæt konstruktion. I pakken: 1 x Type 2 opladningskabel til elbil 11 kW - 5 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AV-Cables.dk
Kategori: Ladekabel til elbil
Artikel nr.: 61796
EAN: 4064727469904
Varenr.: 70125
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange
1.339 kr
Til butik
LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange billede

Produktinformation

(5555935013) 20 A, 3 phases, for charging hybrid and electric cars with Type 2 connection. LAPP HELIX Type 2 charging cables connect your EV to the charging station, charging pole or wallbox - for easy charging at home or on the road. Simply connect the coupling of the cable to the car and the plug to the power source. The charging process is automatically started and finished by the on-board electronics. LAPP charging cables are suitable for plug-in hybrid (PHEV) and battery electric vehicles (BEV).

Produktspecifikationer

Mærke: LAPP
Kategori: Elbil ladere
Artikel nr.: 4064727469904
EAN: 4064727469904
Varenr.: 3213085
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Type 2 HELIX Convenience EV ladekabel, 11kW, Orange (5m)
1.545 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.135 kr1.135 krKøb
2Av-Cables DK1.299 kr1.299 krKøb
3Proshop DK1.339 kr1.339 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.545 kr1.545 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange

PriceData har fulgt prisen på LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.133 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.568 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.337 kr.

Den nuværende pris på 1.135 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for LAPP Type 2 HELIX Convenience Charging Cable, up to 11 kW, 5 m, orange de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.135 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.137 kr162 kr (12%)
8. maj 20261.299 kr164 kr (14%)
25. apr. 20261.135 kr1 kr (0%)
22. apr. 20261.134 kr165 kr (13%)
16. apr. 20261.299 kr165 kr (15%)
15. apr. 20261.134 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.133 kr1 kr (0%)
29. mar. 20261.134 kr165 kr (13%)
13. mar. 20261.299 kr39 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret