Gå til hovedindhold

NO NAME LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884

NO NAMEEAN: 4044144601767
Pris fra 1.462 krtil 2.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 557 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1462 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LANCOM 1m 40GBase-kabel til direkte påsætning
1.462 kr
Til butik
LANCOM 1m 40GBase-kabel til direkte påsætning billede

Produktinformation

LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - for P/N: 61884

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 60176
EAN: 4044144601767
Varenr.: 996121104
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884
1.519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LANCOM SFP-DAC40 - 1 m direkte-attach-kabel (SFP til SFP)
1.999 kr
Til butik
LANCOM SFP-DAC40 - 1 m direkte-attach-kabel (SFP til SFP) billede

Produktinformation

Hurtig og stabil forbindelse til netværksswitchLANCOM SFP-DAC40 er et direkte-attach-kabel på 1 m, designet til hurtig og pålidelig sammenkobling af netværksudstyr i datacentre og serverrum. Med en dataoverførsel på op til 40 Gbit/s får du høj båndbredde til krævende applikationer og backbone-forbindelser. Kablet er rundformet, sort/stål og understøtter fuld duplex for effektiv trafik i begge retninger.Nem integration i switch-miljøKablet har SFP-stik i begge ender (han/han) og er plug and play, så installationen er lige til uden ekstra konfiguration. Det er kompatibelt med Lancom-udstyr og kan bruges i miljøer med driftstemperatur fra 0 til 70 °C. Perfekt til korte forbindelser mellem switchporte eller mellem switch og server, hvor lav latenstid og høj performance er vigtig.Kabeltype: Direkte-attach, rundStik: SFP (han) til SFP (han)Kabellængde: 1 mDatahastighed: 40 Gbit/sDuplex: Fuld duplexPlug and play: JaInfiniBand: JaKompatibilitet: LancomFarve: Sort/stålDriftstemperatur: 0 – 70 °CPakkens indhold: 1 stk.Pakkevægt: 310 g...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 1.59g
EAN: 4044144601767
Varenr.: 2169185
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LANCOM SFP-DAC40 - 1 m direkte-attach-kabel (SFP til SFP)
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.462 kr1.462 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.519 kr1.519 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884

PriceData har fulgt prisen på LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.462 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.625 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.550 kr.

Den nuværende pris på 1.462 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for LANCOM - 40GBase-kabel til direkte påsætning - SFP+ til SFP+ - 1 m - for P/N: 61884 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.462 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.464 kr2 kr (0%)
12. maj 20261.462 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.463 kr1 kr (0%)
10. maj 20261.462 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.463 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.462 kr102 kr (7%)
25. apr. 20261.564 kr52 kr (3%)
20. apr. 20261.616 kr9 kr (1%)
19. apr. 20261.625 kr31 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret