Gå til hovedindhold

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml

LancômeFoundation og concealere24-timers holdbarhedDaglig makeup til fuld dækningEAN: 3614273792530

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 240W giver fuld dækning i op til 24 timer. Åndbar formel med SPF35, perfekt til alle hudtyper. Køb online. Læs mere

Pris fra 352 krtil 470 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 118 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 294,43 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 352 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 240W P B (30 ml)
-25%352 kr
Før 472 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 30 ml - 240W
-25%352,5 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W 30 ml
-15%376 kr
Før 443 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml
399 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR 24H LONGWEAR FOUNDATION
450 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24h Longwear Foundation 240W
470 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK352 kr352 krKøb
2NiceHair.dk352,5 kr352,5 krKøb
3Cocopanda DK376 kr376 krKøb
4NordicFeel DK399 kr399 krKøb
5EauDeParfum.dk450 kr450 krKøb
6Lyko DK470 kr470 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 240W 30ml

Lancôme

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 240W giver fuld dækning i op til 24 timer. Åndbar formel med SPF35, perfekt til alle hudtyper. Køb online.

• foundation
• makeup base
• fuld dækning
• langtidsholdbar
• SPF foundation
• Lancôme makeup
• 240W nuance
• Daglig makeup til fuld dækning
• 24-timers holdbarhed

Beskrivelse

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation i nuancen 240W er en premium foundation, der leverer ekstraordinær fuld dækning i op til 24 timer. Formuleret med Airwear-teknologi sikrer den åndbar komfort hele dagen, mens SPF35 beskytter mod solens skadelige stråler. Foundationen indeholder 81% hudplejende ingredienser, beriget med vitamin E og moringa for fugt og næring. Den mat finish efterlader huden naturligt blød og fejlfri uden at tilstoppe porerne. Perfekt til alle hudtyper fra tør til fedtet hud, og modstår vand, sved og varme.

Specifikationer

SPF:SPF35
Finish:Mat naturlig finish
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:30ml
Dækning:Fuld dækning
Teknologi:Airwear teknologi
Holdbarhed:Op til 24 timer
Hudplejende base:81% hudplejeingredienser

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation?

Foundationen holder i op til 24 timer og er testet under ekstreme forhold. Den modstår vand, sved, fugtighed og varme.

Er 240W den rigtige nuance til mig?

240W er en varm undertone der passer til medium hudtoner med guldne undertoner. Foundationen fås i 45 nuancer for præcist match.

Kan jeg bruge denne foundation på følsom hud?

Ja, foundationen er formuleret til alle hudtyper inklusiv følsom hud. Den indeholder 81% hudplejende ingredienser og tilstopper ikke porerne.

Hvordan påfører jeg foundationen bedst?

Påfør på T-zone, pande, kinder og hage. Blend udadgående med fingre for let dækning, svamp for medium eller pensel for fuld dækning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 288,23 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 425 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 347 kr.

Den nuværende pris på 352 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 240W - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026352 kr
28. maj 2026352,5 kr6,5 kr (2%)
27. maj 2026359 kr2 kr (1%)
23. maj 2026361 kr9 kr (3%)
13. maj 2026352 kr9 kr (2%)
7. maj 2026361 kr2 kr (1%)
6. maj 2026359 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026358 kr40 kr (10%)
24. apr. 2026398 kr39 kr (11%)
23. apr. 2026359 kr39 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret