Gå til hovedindhold

Lancome Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml

LancomeFoundation og concealereEAN: 3614273792387
Pris fra 283 krtil 470 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 275,62 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 283 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lancome Teint Idole Ultra Wear Foundation SPF35 30 ml 115C
283 kr
Til butik
Lancome Teint Idole Ultra Wear Foundation SPF35 30 ml 115C billede

Produktinformation

Varemærke: Lancome, Navn: Lancome Teint Idole Ultra Wear Foundation SPF35 30 ml.

Produktspecifikationer

Mærke: Lancome
Kategori: Foundation
EAN: 3614273792387
Varenr.: D35349
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 115C P B (30 ml)
-26%347 kr
Før 472 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 115C P B (30 ml) billede

Produktinformation

FULDT DÆKKENDE FOUNDATION Uovertruffen 24-timers fuld dækning til alle hudtoner og alle hudtyper, fra tør, følsom til fedtet hud. Aldrig maskerende, aldrig udtørrende, aldrig tilstoppende. HØJ BASE AF HUDPLEJENDE INGREDIENSER Består af 81 % hudplejebase og er beriget med E-vitamin og moringa. Beskyttet med SPF35. VORES TYNDESTE FOUNDATION Den fornyede Teint Idole Ultra Wear er drevet af AIRWEAR TM TECHNOLOGY og er vores tyndeste, ultra-åndbare foundation. Denne unikke, blandbare og friske tekstur giver huden en perfekt glat og behagelig fornemmelse. 45 NUANCER MED ØGET NUANCENØJAGTIGHED Fordi resultatet af foundationfarver til mørk eller olivenfarvet hud nogle gange kan have tendens til at være asket, orange eller gul, har Lancômes laboratorier arbejdet på at forbedre disse nuancer. Som et resultat indeholder de mørke nuancer nu ultramarinblå pigmenter, hvilket gør nuancerne rene og dybe og dermed undgår de askeagtige effekter. Til olivenfarvede nuancer er der tilføjet et oxidgrønt pigment for at undgå gule og orange effekter. ULTRA LIVSSIKRE RESULTATER Den nye og forbedrede Teint Idole Ultra Wear dækker alle ufuldkommenheder og er den perfekte partner til at klare alle udfordringerne på en intens og travl dag. Testet i det virkelige liv og under ekstreme forhold for perfekt ydeevne. Den er nu modstandsdygtig over for pletter, vand, sved, fugt og varme. Dette er den bedste foundation med fuld dækning til din makeuprutine. TIPS TIL PÅFØRING Trin 1: Forbered din hud - Påfør en dosis af den udglattende og fugtgivende foundationprimer Priming Serum på den rensede hud for at forlænge din foundations levetid. - Udglat teksturen ved at banke på den med fingerspidserne. Trin 2: Udglat din hud - Påfør en lille mængde af din Teint Idole Ultra Wear-foundation på T-zonen, panden, næsesiderne, kinderne og hagen. - Stræk materialet udad fra ansigtet. - For en blød og skånsom påføring kan du varme foundationen med fingrene, så den smelter ind i huden. - Hvis du vil have en gradvis og jævn påføring, hjælper svampe dig med at opbygge dækningen til det ønskede niveau. - Brug en pensel til den ultimative fulde dækning. Trin 3: Korriger din teint - Skjul dine mørke rande, og korriger din rødme med concealer og foundation 2 i 1, Teint Idole Ultra Wear All Over Concealer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancôme
Kategori: Foundation
Vægt: 137g
Artikel nr.: LD8932
EAN: 3614273792387
Varenr.: B082056
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 30 ml - 115C
-25%352,5 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Lancome Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 30 ml - 115C billede

Produktinformation

Lancôme Teint Idôle Ultra Wear 24H Foundation - 115C er en yderst lækker foundation med **SPF35**, der passer til alle hudtyper. Denne lækre foundation giver en **suveræn dækkeevne**, og efterlader huden med en **naturlig blød, fejlfri og mat finish**,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Lancome
Kategori: Foundations & Concealers
EAN: 3614273792387
Varenr.: 102847
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml
399 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LANCÔME TEINT IDOLE ULTRA WEAR 24H LONGWEAR FOUNDATION
450 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24h Longwear Foundation 115C
470 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK283 kr332 krKøb
2Bangerhead DK347 kr347 krKøb
3NiceHair.dk352,5 kr352,5 krKøb
4NordicFeel DK399 kr399 krKøb
5EauDeParfum.dk450 kr450 krKøb
6Lyko DK470 kr470 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 272 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 340 kr.

Den nuværende pris på 283 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 115C - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026283 kr12 kr (4%)
13. maj 2026295 kr80 kr (21%)
12. maj 2026375 kr14 kr (4%)
7. maj 2026361 kr2 kr (1%)
6. maj 2026359 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026358 kr18 kr (5%)
26. apr. 2026376 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026375 kr16 kr (4%)
23. apr. 2026359 kr30,27 kr (9%)
10. apr. 2026328,73 kr29,27 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret