Gå til hovedindhold

Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml

LancômeFoundation og concealere24-timers holdbarhedDaglig makeup til fuld dækningEAN: 3614273792424

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation 125W med SPF35. Fuldt dækkende 24-timers foundation med Airwear teknologi og mat finish til alle hudtyper. Læs mere

Pris fra 334 krtil 470 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 283 kr 14. maj

Sammenlign priser på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 334 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 125W P B (30 ml)
-29%334 kr
Før 472 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lancome Teint Idole Ultra Wear 24H Foundation 30 ml - 125W
-25%352,5 kr
Før 470 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W 30 ml
-10%373 kr
Før 415 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml
399 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24h Longwear Foundation 125W
470 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bangerhead DK334 kr334 krKøb
2NiceHair.dk352,5 kr352,5 krKøb
3Cocopanda DK373 kr373 krKøb
4NordicFeel DK399 kr399 krKøb
5Lyko DK470 kr470 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation 125W SPF35 30ml

Lancôme

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation 125W med SPF35. Fuldt dækkende 24-timers foundation med Airwear teknologi og mat finish til alle hudtyper.

• foundation med SPF
• langtidsholdbar foundation
• mat foundation
• dækkende foundation
• åndbar foundation
• Daglig makeup til fuld dækning
• 24-timers holdbarhed

Beskrivelse

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation 125W er en revolutionerende foundation med SPF35, der kombinerer fuld dækkeevne med lækker komfort. Denne avancerede foundation anvender Lancômes Airwear teknologi for at sikre, at huden kan ånde hele dagen, mens den leverer en naturlig, mat finish, der holder i op til 24 timer. Foundationen består af 81% hudplejende ingredienser og er beriget med vitamin E og moringa-ekstrakt, som giver fugt, beskyttelse og næring til huden. Den er testet under ekstreme forhold og er modstandsdygtig over for vand, sved, fugt og varme, hvilket gør den perfekt til lange dage. Velegnet til alle hudtyper, inklusive følsom hud, og aldrig tilstoppende.

Specifikationer

SPF:35
Finish:Mat
Indhold:30 ml
Dækning:Fuld
Teknologi:Airwear
Holdbarhed:24 timer
Hudplejebase:81%
Solbeskyttelse:SPF 35

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Lancôme Teint Idole Ultra Wear Foundation?

Foundationen holder i op til 24 timer og er testet under ekstreme forhold. Den er modstandsdygtig over for vand, sved, fugt og varme.

Er denne foundation velegnet til følsom hud?

Ja, foundationen er velegnet til alle hudtyper, inklusive tør, fedtet og følsom hud. Den er aldrig tilstoppende og indeholder 81% hudplejende ingredienser.

Hvordan påføres Teint Idole Ultra Wear Foundation bedst?

Påfør en lille mængde på T-zone, pande, næsesider, kinder og hage. Blend udad med fingre for blød påføring, svamp for gradvis opbygning eller pensel for ultimativ dækning.

Hvad er Airwear teknologien i denne foundation?

Airwear teknologien gør foundationen ultra-åndbar og let på huden, samtidig med at den bevarer fuld dækkeevne. Det sikrer komfort hele dagen uden tung følelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml i 166 dage. Laveste pris i perioden er 283 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 332 kr.

Den nuværende pris på 334 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Lancôme Teint Idole Ultra Wear 24H Longwear Foundation 125W - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026334 kr18 kr (5%)
30. maj 2026352 kr
28. maj 2026352,5 kr6,5 kr (2%)
27. maj 2026359 kr2 kr (1%)
23. maj 2026361 kr9 kr (3%)
20. maj 2026352 kr69 kr (24%)
14. maj 2026283 kr69 kr (20%)
13. maj 2026352 kr9 kr (2%)
10. maj 2026361 kr3 kr (1%)
7. maj 2026358 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret