Gå til hovedindhold

LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service

LaCieHarddiskeEAN: 3660619403653
Pris fra 1.899 krtil 2.373 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 474 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.638 kr 20. mar.

Sammenlign priser på LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1899 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Lacie Robust ekstern harddisk 5 TB
1.899 kr
Til butik
Lacie Robust ekstern harddisk 5 TB billede

Produktinformation

Lacie Robust ekstern harddisk 5 TB giver ekstra lagerplads til din Windows-computer, Mac eller iPad via USB-C 5 Gb/s. Det er en enkel måde at tilføje mere plads uden at ændre den interne lagring. Modellen er 2,5 tommer med USB-C 5 Gb/s og forformateret med ExFAT, så den fungerer med Windows, macOS og iPadOS. Beskyttende kabinet Et aluminiumskabinet kombineret med et gummihylster beskytter harddisken i hverdagen. Stødsikkerheden er oplyst til fald fra op til 1,2 m. Tilslutning til nyere porte Med USB-C 5 Gb/s kan harddisken bruges med enheder med USB-C-port. Den er kompatibel med USB 4, USB 5 Gb/s (USB 3.0), Thunderbolt 4 og Thunderbolt 3, hvilket gør den anvendelig med forskellige porte. De fysiske mål er 135x86x26 mm. I pakken: Lacie Robust ekstern harddisk 5 TB og USB-C til USB-C-kabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Lacie
Kategori: Ekstern Harddisk
Artikel nr.: STFR5000800
EAN: 3660619403653
Varenr.: 65260
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LaCie Rugged USB-C - 5TB - Ekstern Harddisk - Orange
1.987 kr
Til butik
LaCie Rugged USB-C - 5TB - Ekstern Harddisk - Orange billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 5 TB kapacitet, USB-C (USB 3.1 Gen 1) tilslutning og et regn-, stød- og knusningsbestandigt kabinet til bærbar, bus-drevet lagring. LaCie Rugged USB-C 5TB kombinerer højkapacitetslagring med robust beskyttelse og enkel plug-and-play USB-C betjening. USB 3.1 Gen 1 grænseflade (USB-C) med bagudkompatibilitet for USB 3.0 og USB 2.0 Maksimal dataoverførsel op til 130 MB/s Bus-drevet via USB for brug uden ekstern strøm Designet til at tåle regn, fald og knusende kræfter til brug på farten Kompatibel med MacOS X 10.9 eller nyere og Windows 7 eller nyere Praktisk valg for fotografer, feltarbejdere og mobile professionelle, der har brug for robust, højkapacitets ekstern lagring.

Produktspecifikationer

Mærke: LaCie
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: STFR5000800
EAN: 3660619403653
Varenr.: 2658521
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service
2.092 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lacie Rugged 5tb Mobile Drive Grå, Gul
-0%2.186 kr
Før 2.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
LaCie Rugged USB-C Harddisk STFR5000800 5TB USB 3.1 Gen 1
2.373 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK1.899 kr1.899 krKøb
2Proshop DK1.987 kr1.987 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.092 kr2.092 krKøb
4Dustin DK2.186 kr2.272,25 krKøb
5CompuMail DK2.373 kr2.373 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service

PriceData har fulgt prisen på LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.431 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.559 kr.

Den nuværende pris på 1.899 kr er 22% over normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for LaCie Rugged USB-C STFR5000800 - Harddisk - 5 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.1 Gen 1 (USB-C stikforbindelse) - med 2 års Rescue Data Recovery Service de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 20261.899 kr213 kr (13%)
15. apr. 20261.686 kr48 kr (3%)
20. mar. 20261.638 kr89 kr (6%)
25. feb. 20261.549 kr38 kr (2%)
22. feb. 20261.587 kr1 kr (0%)
13. feb. 20261.588 kr41 kr (3%)
8. feb. 20261.547 kr40 kr (3%)
20. jan. 20261.587 kr2 kr (0%)
10. jan. 20261.589 kr41 kr (3%)
9. jan. 20261.548 kr41 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret