Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk

Kingston TechnologyLagringsenhederEAN: 0740617344783
Pris fra 1.877 krtil 2.699 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 822 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.837 kr 19. maj

Sammenlign priser på Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1877 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.877 kr
Til butik
Kingston SSD NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston NV3 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SNV3S/2000G
EAN: 0740617344783
Varenr.: 1002364548
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston NV3 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
1.877 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston NV3 SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.899 kr
Til butik
Kingston NV3 SSD - 2TB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 6000 MB/s (læs) / 5000 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), Silicon Motion SM2268XT2 controller, software: Acronis cloning software -Kingstons NV3 PCIe 4.0 NVMe SSD'er er næste generations lagringsløsninger drevet af en Gen 4x4 NVMe-controller, der leverer læse-/skrivehastigheder på op til 6.000/5.000MB/s. De fås i både kompakt, ensidet M.2 2280 (22x80mm) og 2230 (22x30mm) størrelser, der udvider lagerpladsen i små systemer som bærbare computere og håndholdte spilkonsoller. De tilbyder lavere strømforbrug og reduceret varmeudvikling, hvilket optimerer systemets ydeevne uden at gå på kompromis med værdien. Tilgængelig i kapaciteter fra 500GB - 4TB for at give dig al den plads, du har brug for til applikationer, dokumenter, fotos, videoer, spil og meget mere. Gen 4x4 NVMe PCIe-ydeevne: Opgrader dit system med læse-/skrivehastigheder på op til 6.000/5.000MB/s. Lille størrelse, stor ydeevne: NV3 2280 og 2230 integreres nemt i tynde bærbare og ultrakompakte pc'er med M.2-stik og begrænset plads. Øget lagerplads: Fås i en række høje kapaciteter op til 4TB, hvilket giver rigelig plads til at gemme filer, videoer, dokumenter og spil med ekstra plads tilovers.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SNV3S/2000G
EAN: 0740617344783
Varenr.: 3284683
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Kingston NV3 2TB M.2 PCIe 4.0 x4 (NVMe)
-22%2.099 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Kingston NV3 2TB M.2 PCIe 4.0 x4 (NVMe)
-22%2.119 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk
2.149 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
2.179 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Nv3 2tb Ssd M.2 Pcie 4.0
2.624 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston NV3 SSD 2TB
2.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.877 kr1.877 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.877 kr1.877 krKøb
3Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
4Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
5Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
6Geekd2.149 kr2.149 krKøb
7Ultrashop2.179 kr2.179 krKøb
8Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
9Komplett DK2.699 kr2.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.299 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.888 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.775 kr.

Den nuværende pris på 1.877 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Kingston Solid state-drev NV3 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) SSD - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.877 kr25 kr (1%)
29. maj 20261.852 kr9 kr (0%)
27. maj 20261.861 kr9 kr (0%)
26. maj 20261.870 kr12 kr (1%)
25. maj 20261.882 kr25 kr (1%)
24. maj 20261.857 kr8 kr (0%)
23. maj 20261.865 kr12 kr (1%)
22. maj 20261.877 kr24 kr (1%)
21. maj 20261.853 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.862 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret