Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

Kingston TechnologyHukommelseEAN: 0740617345865
Pris fra 1.779 krtil 2.189 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 410 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.599 kr 23. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1779 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL36 On-die ECC DIMM 288-PIN
1.779 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL36 On-die ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF560C36BWE2-16
EAN: 0740617345865
Varenr.: 1002385221
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid
1.955 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO - Hvid
2.090 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-6000 - 16GB - CL36 - Single Channel (1 pcs) - AMD EXPO - Hvid billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 6000 MHz (MT/s) / PC5-48000, CAS Latency: 36-44-44, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter AMD EXPO & Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: white...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF560C36BWE2-16
EAN: 0740617345865
Varenr.: 3288985
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR5 SDRAM 16GB 6000MHz CL36 On-die ECC DIMM 288-PIN
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.779 kr1.779 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.955 kr1.955 krKøb
3Proshop DK2.090 kr2.090 krKøb
4Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.085 kr.

Den nuværende pris på 1.779 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 6000 MT/s / PC5-48000 - CL36 - 1.35 V - ikke bufferet - on-die ECC - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.779 kr180 kr (11%)
23. maj 20261.599 kr184 kr (10%)
22. maj 20261.783 kr62 kr (3%)
20. maj 20261.845 kr3 kr (0%)
17. maj 20261.848 kr14 kr (1%)
15. maj 20261.834 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.830 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.825 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.827 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.828 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret