Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

KingstonRAMEAN: 0740617324372
Pris fra 1.635 krtil 2.749 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.114 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.611 kr 6. maj

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1635 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5200MHz CL40 On-die ECC
1.635 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5 16GB 5200MHz CL40 On-die ECC billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast - DDR5 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1.25 V - ikke bufferet - on-die ECC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF552C40BB-16
EAN: 0740617324372
Varenr.: 999671372
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
2.190 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR5, hastighed: 5200 MHz (MT/s) / PC5-41600, CAS Latency: 40-40-40, spænding: 1.25 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF552C40BB-16
EAN: 0740617324372
Varenr.: 3008558
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Fury Beast Xmp 16gb 5200mt/s Ddr5 288-pin Dimm
2.749 kr
Til butik
Kingston Fury Beast Xmp 16gb 5200mt/s Ddr5 288-pin Dimm billede

Produktinformation

5200 MT/s DDR5-hastigheder forbedrer multitasking og app-respons 16 GB enkeltmodulkit gør opgraderinger nemmere og sparer plads på bundkortet On-die ECC og PMIC øger stabiliteten for vedvarende ydeevne Lavprofil-køleprofil i sort holder modulerne kølige uden at blokere pladsen Intel XMP 3.0-klar til nem, pålidelig overclocking og profiljustering...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: DIMM DDR5
Artikel nr.: KF552C40BB-16
EAN: 0740617324372
Varenr.: 5011262446

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.635 kr1.635 krKøb
2Proshop DK2.190 kr2.190 krKøb
3Dustin DK2.749 kr2.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 29 dage. Laveste pris i perioden er 1.611 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 1.635 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.625 kr.

Den nuværende pris på 1.635 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Kingston FURY Beast DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.635 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.632 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.629 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.630 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.625 kr9 kr (1%)
12. maj 20261.616 kr9 kr (1%)
7. maj 20261.625 kr14 kr (1%)
6. maj 20261.611 kr9 kr (1%)
5. maj 20261.620 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret