Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617310962
Pris fra 1.697 krtil 2.458 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 761 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1697 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC
1.697 kr
Til butik
Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC billede

Produktspecifikationer

Kategori: RAM-hukommelse
Farve: 3
Artikel nr.: KCP432SS8/16
EAN: 0740617310962
Varenr.: 6499027
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston System Specific Memory DDR4-3200 - 16GB - CL22 - Single Channel (1 pcs) - Grøn
1.704 kr
Til butik
Kingston System Specific Memory DDR4-3200 - 16GB - CL22 - Single Channel (1 pcs) - Grøn billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), SODIMM 260-pin (til bærbar), DDR4, hastighed: 3200 MHz (MT/s) / PC4-25600, CAS Latency: 22-22-22, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, RAM chip konfiguration: Single Ranked, farve: green

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KCP432SS8/16
EAN: 0740617310962
Varenr.: 2871144
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston DDR4 16GB 3200MHz CL22 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN
1.918 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Ddr4 16gb 3200mhz Ddr4 260-pin So-dimm
2.249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston DDR4 16GB 3200MHz CL22 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN
2.259 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar - Kingston DDR4 16 GB 3200 MHz CL22 SO-DIMM
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar - Kingston DDR4 16 GB 3200 MHz CL22 SO-DIMM
2.319 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 16GB DDR4 3200MHz Single Rank SODIMM
2.458 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.697 kr1.697 krKøb
2Proshop DK1.704 kr1.704 krKøb
3CompuMail DK1.918 kr1.918 krKøb
4Dustin DK2.249 kr2.335,25 krKøb
5Ultrashop2.259 kr2.259 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Vivas DK2.319 kr2.388 krKøb
8Teknikproffset DK2.458 kr2.507 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

PriceData har fulgt prisen på Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC i 153 dage. Laveste pris i perioden er 669 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.969 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.251 kr.

Den nuværende pris på 1.697 kr er 36% over normalprisen. Prisen er steget 43% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Kingston - DDR4 - modul - 16 GB - SO DIMM 260-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL22 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.697 kr8 kr (0%)
29. maj 20261.705 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.704 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.703 kr163 kr (11%)
24. maj 20261.540 kr29 kr (2%)
23. maj 20261.511 kr49 kr (3%)
22. maj 20261.462 kr96 kr (6%)
21. maj 20261.558 kr88,3 kr (6%)
20. maj 20261.469,7 kr97,3 kr (6%)
19. maj 20261.567 kr339 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret