Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I

Pris fra 227 krtil 319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 92 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 227 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 256GB 150MB/s
227 kr
Til butik
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 256GB 150MB/s billede

Produktinformation

Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SDS3/256GB
EAN: 0740617348316
Varenr.: 1003492131
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I
252 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Canvas Select Plus Gen3 SDXC - 150MB/s - 256GB
303 kr
Til butik
Kingston Canvas Select Plus Gen3 SDXC - 150MB/s - 256GB billede

Produktinformation

SDXC flashhukommelseskort, kapacitet: 256 GB, overførselshastighed: op til 150MB/s (læs), hastighedsklasse: SD Class: C10 / UHS Class: UHS-I / U Class: U1 / Video Class: V10. -Kingstons Canvas Select Plus SD-kort er designet med pålidelig ydeevne, hastighed og holdbarhed til overførsel og redigering af højopløselige fotos eller optagelse og redigering af Full HD-videoer. Det understøtter Class 10 UHS-I hastigheder på op til 150 MB/s for nem lagring og hurtige overførsler samt et Video Class 30-interface, der kan optage filmisk Full HD-video. Canvas Select Plus SD-kortet fås i flere kapaciteter op til 1TB.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Hukommelseskort
Artikel nr.: SDS3/256GB
EAN: 0740617348316
Varenr.: 3395031
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 256GB 150MB/s
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK227 kr227 krKøb
2CS MEGASTORE DK252 kr291 krKøb
3Proshop DK303 kr342 krKøb
4Ultrashop319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I

PriceData har fulgt prisen på Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I i 181 dage. Laveste pris i perioden er 181 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 275 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 217 kr.

Den nuværende pris på 227 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 256 GB - Video Class V10 / UHS-I U1 / Class10 - SDXC UHS-I de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026227 kr1 kr (0%)
22. maj 2026228 kr1 kr (0%)
20. maj 2026227 kr1 kr (0%)
17. maj 2026228 kr3 kr (1%)
14. maj 2026225 kr1 kr (0%)
9. maj 2026224 kr1 kr (0%)
8. maj 2026225 kr2 kr (1%)
7. maj 2026227 kr48 kr (17%)
3. maj 2026275 kr43 kr (19%)
2. maj 2026232 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret