Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I

Pris fra 712 krtil 899 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 555 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 712 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 1TB 150MB/s
712 kr
Til butik
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 1TB 150MB/s billede

Produktinformation

Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SDS3/1TB
EAN: 0740617348378
Varenr.: 1003492130
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I
718 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston Canvas Select Plus Gen3 SDXC - 150MB/s - 1TB
773 kr
Til butik
Kingston Canvas Select Plus Gen3 SDXC - 150MB/s - 1TB billede

Produktinformation

SDXC flashhukommelseskort, kapacitet: 1 TB, overførselshastighed: op til 150MB/s (læs), hastighedsklasse: SD Class: C10 / UHS Class: UHS-I / U Class: U3 / Video Class: V30. -Kingstons Canvas Select Plus SD-kort er designet med pålidelig ydeevne, hastighed og holdbarhed til overførsel og redigering af højopløselige fotos eller optagelse og redigering af Full HD-videoer. Det understøtter Class 10 UHS-I hastigheder på op til 150 MB/s for nem lagring og hurtige overførsler samt et Video Class 30-interface, der kan optage filmisk Full HD-video. Canvas Select Plus SD-kortet fås i flere kapaciteter op til 1TB.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Hukommelseskort
Artikel nr.: SDS3/1TB
EAN: 0740617348378
Varenr.: 3395033
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston Canvas Select Plus SDXC UHS-I Memory Card 1TB 150MB/s
899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK712 kr712 krKøb
2CS MEGASTORE DK718 kr757 krKøb
3Proshop DK773 kr812 krKøb
4Ultrashop899 kr899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I

PriceData har fulgt prisen på Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I i 182 dage. Laveste pris i perioden er 529 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 700 kr.

Den nuværende pris på 712 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Kingston Canvas Select Plus - Flashhukommelseskort - 1 TB - Video Class V30 / UHS-I U3 / Class10 - SDXC UHS-I de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026712 kr10 kr (1%)
28. maj 2026702 kr43 kr (7%)
23. maj 2026659 kr35 kr (5%)
20. maj 2026694 kr8 kr (1%)
16. maj 2026702 kr1 kr (0%)
15. maj 2026703 kr1 kr (0%)
14. maj 2026702 kr54 kr (8%)
13. maj 2026648 kr1 kr (0%)
12. maj 2026647 kr6 kr (1%)
8. maj 2026653 kr51 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret