Gå til hovedindhold

Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml

KenzoParfume og eau de cologneEAN: 3274872462281
Pris fra 406 krtil 575 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 169 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 372 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 406 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kenzo Flower by Kenzo Bouquet Eau De Parfum 30 ml
406 kr
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Bouquet Eau De Parfum  30 ml billede

Produktinformation

KENZO introducerer FLOWER BY KENZO POPPY BOUQUET Eau de Parfum. I år 2000 skabte KENZO den imaginære duft af valmuer, en pudret signatur skabt af mesterparfumeren Alberto Morillas, som i dag er blevet en ægte ikon i duftverdenen. For at fejre tyveårsdagen for denne unikke eau de parfum har Alberto Morillas sammen med den unge talentfulde Dora Baghriche skabt POPPY BOUQUET Eau De Parfum.En duft som en lækker buket af valmueblomster sammen med noter af saftig nashipære - en hyldest til KENZOs japanske rødder. De frugtige noter møder endnu flere blomster i form af bulgarsk rose, let jasmin og sensuel gardenia, der afrundes med et cremet strejf af mandeltræ i duftens base. POPPY BOUQUET hylder valmuens energi og kraft, evnen til at gøre verden smukkere.Nomineret i kategorien ”Årets dameduft under 700 kr” Swedish Beauty Awards 2021 Kenzo Flower by Kenzo Bouquet Eau De Parfum 30 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 30.000000000
Artikel nr.: 15107202015
EAN: 3274872462281
Varenr.: 1165-122-0030
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet EDP 30 ml
-25%435 kr
Før 580 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet EDP 30 ml billede

Produktinformation

Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet EDP er en super sød, blomstrende og feminin duft, der straks får dig til at føle dig på toppen. De sødmefyldte og saftige pærer åbner duften i toppen, og leder den straks videre til rose og gardenia noterne, der står i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Perfume & Cologne
EAN: 3274872462281
Varenr.: 86680
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml
488 kr
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml billede

Produktinformation

En ikonisk luksus sommerparfume som hylder valmuernes kraft Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum er en ekstraordinær hyldest til den legendariske valmuduft, der blev skabt i år 2000. Denne elegante blomstrede duft til kvinder repræsenterer tyve år af parfumekunst, hvor mesterparfumøren Alberto Morillas sammen med den talentfulde Dora Baghriche har skabt en avanceret komposition, der legemliggør valmuernes energi og skønhed. Den unikke duft indledes med saftige noter af nashi-pære, der hylder Kenzos japanske arv, efterfulgt af en lyxig buket af bulgarsk rose, skær jasmin og sensuel gardenia. Basen afrunder elegant med cremede toner af mandeltræ, der skaber en varig og mindeværdig duftoplevelse. Nomineret i kategorien "Årets kvindeduft under 700 kr" ved Swedish Beauty Awards 2021, bekræfter denne kenzo flower blomstrede duft sin position som et sandt ikon inden for parfumeverdenen. Hvad der gør denne kenzo blomstrede duft til kvinder unik Skabt af den legendariske parfumør Alberto Morillas i samarbejde med Dora Baghriche En innovativ komposition, der hylder tyve år af parfumekunst og valmuernes kraft Nomineret til Swedish Beauty Awards 2021 som anerkendelse for dens exceptionelle kvalitet Elegant balance mellem frugtige nashi-pærer og lyxige blomster som bulgarsk rose og jasmin Opdag kraften til at gøre verden smukkere med denne ikoniske eau de parfum. Lad Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet blive din signatur for en uforglemmelig duftoplevelse.

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 30 ml
Artikel nr.: 83086
EAN: 3274872462281
Varenr.: 83086
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau De Parfum 30 ml
575 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lyko DK406 kr406 krKøb
2NiceHair.dk435 kr435 krKøb
3NordicFeel DK488 kr488 krKøb
4EauDeParfum.dk575 kr575 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 349 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 575 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 430 kr.

Den nuværende pris på 406 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Parfum - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026406 kr54,99 kr (12%)
27. maj 2026460,99 kr3,01 kr (1%)
25. maj 2026464 kr3 kr (1%)
11. maj 2026461 kr
9. maj 2026460,99 kr25,99 kr (6%)
28. apr. 2026435 kr25,99 kr (6%)
24. apr. 2026460,99 kr27,01 kr (6%)
23. apr. 2026488 kr24 kr (5%)
20. apr. 2026464 kr87 kr (23%)
17. apr. 2026377 kr111 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret