Gå til hovedindhold

Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml

KenzoParfume og eau de cologneEAN: 3274872439597
Pris fra 295 krtil 520 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 289 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 295 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet EDT 30 ml
295 kr
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet EDT 30 ml billede

Produktinformation

🌷 Lys, blomstrende eau de toilette · Moderne fortolkning af den ikoniske valmue · Perfekt til hverdagen Et let, optimistisk pust af blomster, der fanger følelsen af friske forårsdage. Denne eau de toilette fortolker den ikoniske valmue med en nutidig, luftig elegance, hvor sprøde frugtnuancer smelter sammen med et lyst blomsterhjerte og en blød, ren base. Resultatet er en feminin signaturduft, der føles frisk, strålende og ubesværet. Duftprofil Top: Friske, frugtige noter, der åbner lyst og saftigt. Hjerte: Et moderne blomsterbukét med fokus på lyse rosenfacetter og bløde hvide blomster. Bund: Delikat, ren musk og cremede trænoter, som giver en blid, behagelig afrunding. Fordele Eau de toilette-koncentration, der føles let og frisk på huden. Alsidig duft til hverdag, arbejde og lyse anledninger. Moderate duftspor, der er nærværende uden at virke dominerende. Elegant, slank flakon prydet med den karakteristiske røde valmue – smuk på enhver hylde. Sådan bruger du produktet Påfør på rene, fugtede pulspunkter: håndled, ved halsen og bag ørerne. Hold flasken 10–15 cm fra huden for en fin, jævn forstøvning. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden, så duftens nuancer bevares. For ekstra holdbarhed kan du let forstøve på tøjens inderside eller i hårets længder (undgå lyse, sarte tekstiler). Resultat En klar og opløftende blomsterduft med bløde, rene undertoner, der følger dig diskret gennem dagen og efterlader et elegant, feminint indtryk.

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Parfume
Størrelse: 30.00ml
Artikel nr.: 3274872439597
EAN: 3274872439597
Varenr.: 3274872439597
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette 30 ml
368 kr
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo  Poppy Bouquet Eau de Toilette 30 ml billede

Produktinformation

Flower by Kenzo Poppy Bouquet: den nye Eau de Toilette til kvinder, en duft der klæder dig i blomster. I dette nye kapitel af Kenzos duftunivers tager parfumøren Dora Baghriche dig med på en morgentur gennem et japansk blomstermarked. Blomstrede og botaniske dufte mødes i den nye Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette og skaber en lys, naturlig, autentisk buket i form af en parfume. I topnoterne blandes grøn mandel med teblade og mandarinessens. Midternoterne af jasmin sambac, gardenia og damaskrose forenes og skaber en farveintens, frisk og livlig buket. I basenoterne skaber cedertræ i kombination med hvid moskus en sensuel signatur. En ny blomsterduft, der vil blomstre på din hud. Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette 30 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Eau de Toilette
Størrelse: 30.000000000
Artikel nr.: 15107203015
EAN: 3274872439597
Varenr.: 1165-322-0030
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet EDT 30 ml
-25%393,75 kr
Før 525 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet EDT 30 ml billede

Produktinformation

Kenzo Flower by Kenzo Poppy Bouquet EDT er en intet mindre end **en prangende og særdeles velduftende buket blomster**, i en smuk elegant flakon. Denne parfume er perfekt til dig der elsker friske og sommerlige dufte, og som gerne vil have et smil på læbe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Perfume & Cologne
EAN: 3274872439597
Varenr.: 98344
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml
429 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau De Toilette 30 ml
520 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK295 kr324 krKøb
2Lyko DK368 kr368 krKøb
3NiceHair.dk393,75 kr393,75 krKøb
4NordicFeel DK429 kr429 krKøb
5EauDeParfum.dk520 kr520 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml i 184 dage. Laveste pris i perioden er 289 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 402 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 300 kr.

Den nuværende pris på 295 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Kenzo Flower By Kenzo Poppy Bouquet Eau de Toilette - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026295 kr6 kr (2%)
30. apr. 2026289 kr6 kr (2%)
30. mar. 2026295 kr6 kr (2%)
26. mar. 2026289 kr6 kr (2%)
25. mar. 2026295 kr6 kr (2%)
12. mar. 2026289 kr6 kr (2%)
11. mar. 2026295 kr6 kr (2%)
2. mar. 2026289 kr6 kr (2%)
1. mar. 2026295 kr6 kr (2%)
28. feb. 2026289 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret