Gå til hovedindhold

Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml

KenzoParfume og eau de cologneEAN: 3274872454460
Pris fra 578 krtil 815 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 237 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 491,81 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 578 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml
578 kr
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml billede

Produktinformation

FLOWER IKEBANA BY KENZO Eau de Parfum er en hyldest til Kenzo Takadas store kærlighed til blomster og livskunst. Denne træagtige-blomstrede Eau de Parfum til kvinder er sammensat som en ikebana, inspireret af den japanske kunst at arrangere blomster, med en balance baseret på tre noter: Sobacha-te med sine ristede nuancer, den lækre kirsebærblomst forstærket af tuberose absolute fra Indien og den skønne varme fra australsk sandeltræessens. Disse ekstraordinære råvarer skaber en Eau de Parfum, der består af 90 % ingredienser af naturlig oprindelse*. Duftfamilie: Blomstertræagtig Topnoter: Sobacha-te Midternoter: Kirsebærblomst, indisk tuberose Basenoter: Vetiver, australsk sandeltræ, cedertræ Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 40.000000000
Artikel nr.: 15107602003
EAN: 3274872454460
Varenr.: 1165-326-0040
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KENZO Flower By Kenzo Ikebana Edp Spray
611 kr
Til butik
KENZO Flower By Kenzo Ikebana Edp Spray billede

Produktinformation

Kenzo Flower by Kenzo Ikebana EDP 40 ml Dette er ikke bare en parfume, men en hyldest til Kenzo Takadas dybfølte forhold til blomster og den ædle kunst at leve. Duftnoter, sobacha-te, ristede accenter, kirsebærblomst Sakura-blomsten, Indisk Tuberose, vetiver, australsk sandeltræ og cedertømmer.

Produktspecifikationer

Mærke: KENZO
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3274872454460
EAN: 3274872454460
Varenr.: 3198267
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kenzo Flower by Kenzo Ikebana EDP 40 ml
-25%618,75 kr
Før 825 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kenzo Flower by Kenzo Ikebana EDP 40 ml billede

Produktinformation

Kenzo Flower by Kenzo Ikebana EDP er ikke bare en parfume, men **en hyldest til Kenzo Takadas dybfølte forhold til blomster og den ædle kunst at leve**. Tag med på en duftrejse, der kombinerer elegance og naturlig skønhed på en unik måde. Denne fortryllen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kenzo
Kategori: Perfume & Cologne
EAN: 3274872454460
Varenr.: 105338
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kenzo Flower By Ikebana Eau de Parfum - 40 ml
698 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Flower By Kenzo Ikebana Eau De Parfum 40 ml
815 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lyko DK578 kr578 krKøb
2Proshop DK611 kr821 krKøb
3NiceHair.dk618,75 kr618,75 krKøb
4NordicFeel DK698 kr698 krKøb
5EauDeParfum.dk815 kr815 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml

PriceData har fulgt prisen på Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 459 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 582 kr.

Den nuværende pris på 578 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Kenzo Flower by Kenzo Ikebana Eau de Parfum 40 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026578 kr33 kr (5%)
24. maj 2026611 kr2 kr (0%)
23. maj 2026609 kr31 kr (5%)
22. maj 2026578 kr69 kr (11%)
20. maj 2026647 kr4 kr (1%)
14. maj 2026651 kr2 kr (0%)
9. maj 2026653 kr2 kr (0%)
8. maj 2026651 kr13 kr (2%)
30. apr. 2026638 kr3 kr (0%)
27. apr. 2026641 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret