Gå til hovedindhold

Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107)

Nordic WinterLamperSammenklappeligt designJuledekorationEAN: 5705858719559

Nordic Winter ALF kunstigt juletræ med 677 PVC grene og metalfod. Sammenklappeligt design, 200 cm højt. Perfekt til indendørs juledekoration år efter år. Læs mere

Pris fra 369 krtil 669 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 349 kr 12. maj

Sammenlign priser på Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 369 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Juletræ kunstig PVC "ALF", Klasse B, u/LED, i 3 størrelser - H200 x Ø106 cm
-20%369 kr
Før 459 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alf kunstigt juletræ, 200 x 106 cm
369 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alf kunstigt juletræ, 200 x 106 cm
369 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alf kunstigt juletræ, 200 x 106 cm
395 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Alf kunstigt juletræ, 200 x 106 cm
399 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200X106 cm u/LED NORDIC WINTER
459 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NORDIC WINTER Christmas tree artificial PVC - 200x106 cm - "ALF" Class B
459 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
NORDIC WINTER ALF - lille smalt plastik juletræ 200 x 106 u/LED
529 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107)
669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven369 kr369 krKøb
2LampeGuru.dk369 kr369 krKøb
3LavprisVVS369 kr369 krKøb
4BilligVVS DK395 kr395 krKøb
5Greenline399 kr399 krKøb
6Homeshop DK459 kr459 krKøb
7Proshop DK459 kr498 krKøb
8Havehobby.dk529 kr529 krKøb
9CS MEGASTORE DK669 kr868 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordic Winter ALF kunstigt juletræ 200 x 106 cm

Nordic Winter

Nordic Winter ALF kunstigt juletræ med 677 PVC grene og metalfod. Sammenklappeligt design, 200 cm højt. Perfekt til indendørs juledekoration år efter år.

• juletræ
• kunstigt træ
• plastik juletræ
• nordic winter
• alf
• juleudstyr
• juledekorationer
• Juledekoration
• Sammenklappeligt design

Beskrivelse

Nordic Winter ALF kunstigt juletræ er designet som et lavere og slankere alternativ til traditionelle juletræer. Med sine 200 cm i højde og 106 cm i bredde passer det perfekt til mindre rum. Træet har 677 PVC grene der giver en naturlig og fyldig udseende. Det leveres med metalfod og er sammenklappeligt for nem opbevaring. Træet er fremstillet af brandhæmmende PVC-materiale og er certificeret efter CE, RoHS og EN71-2 standarder. Det er allergivenligt, fælder ikke nåle og kan genbruges år efter år. Perfekt til familier der ønsker en praktisk og miljøvenlig juleløsning.

Specifikationer

fod:Metalfod
grene:677 PVC gran kviste
bredde:106 cm
højde:200 cm
belysning:Ingen (tilføj egen)
materiale:PVC brandhæmmende
montering:Sammenklappeligt
anvendelse:Kun indendørs
certificeringer:CE, RoHS, EN71-2, REACH
kvalitetsklasse:B - Standard

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan juletræet bruges udendørs?

Nej, ALF juletræet er kun beregnet til indendørs brug og bør ikke udsættes for vejrpåvirkninger.

Følger der lys med juletræet?

Nej, ALF-modellen leveres uden LED-lys, så du kan tilføje dine egne lys efter ønske.

Hvor let er det at samle træet?

Meget let - træet leveres sammenklappeligt og kan hurtigt sættes op og pakkes ned igen efter jul.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107)

PriceData har fulgt prisen på Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 278 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 315 kr.

Den nuværende pris på 369 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Juletræ kunstig PVC ALF, Klasse B, 200 X 106 cm u/LED lys NORDIC WINTER (780-107) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026369 kr20 kr (6%)
12. maj 2026349 kr1 kr (0%)
11. maj 2026350 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026349 kr20 kr (5%)
23. apr. 2026369 kr20 kr (6%)
11. mar. 2026349 kr40 kr (13%)
2. mar. 2026309 kr20 kr (6%)
1. mar. 2026329 kr20 kr (6%)
25. feb. 2026309 kr20 kr (6%)
2. feb. 2026329 kr51 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret