Gå til hovedindhold

JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods

JCHEludstyrEAN: 5710440145050
Pris fra 268 krtil 367,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 99,5 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 265 kr 21. mar.

Sammenlign priser på JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 268 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
JC HANSEN Målerforskruning i rødgods med kontrollerbar kontraventil 3/4 x 1/2 x 40 mm
268 kr
Til butik
JC HANSEN Målerforskruning i rødgods med kontrollerbar kontraventil 3/4 x 1/2 x 40 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: JCH A/S
Kategori: Siliciumbronze fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 484912-004
EAN: 5710440145050
Varenr.: 4526284
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
JCH rødgods 40 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 3/4"x1/2"
289 kr
Til butik
JCH rødgods 40 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 3/4"x1/2" billede

Produktinformation

Rødgods er alternativet til messingfittings og anvendes primært i installationer med rustfrie rør. Hvis man monterer messing rør efter rustfrie rør i sin installation vil der opstå korrosion hvilket giver utætte rør. Dette problem løses ved at anvende rød...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: JCH
Kategori: Vandforsyning
EAN: 5710440145050
Varenr.: 484912004
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
JCH Målerforskruning med kontrollerbar kontraventil 2286 rødgods 12 x 34 x 40 mm
302 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MÅLERFORSKRUNING 1/2"X3/4" RØDGODS
306,59 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
JCH mlerforskruning, 3/4" x 1/2" x 40 mm, type 2286, rdgods
313 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2´´ x 3/4´´ x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods
332 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
JCH rødgods 40 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 3/4"x1/2"
335 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
JCH rødgods 40 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 3/4"x1/2"
345 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Målerforskruning 1/2"x3/4" rødgods
345 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods
367,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK268 kr307 krKøb
2CompletVVS289 kr289 krKøb
3Proshop DK302 kr341 krKøb
4EL-GROSSISTEN306,59 kr306,59 krKøb
5WATTOO.DK313 kr313 krKøb
6Elvvs.dk332 kr332 krKøb
7LavprisVVS335 kr335 krKøb
8BilligVVS DK345 kr345 krKøb
9MaintainIt345 kr345 krKøb
10vvsfittings.dk367,5 kr367,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods

PriceData har fulgt prisen på JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods i 148 dage. Laveste pris i perioden er 264 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 276 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 269 kr.

Den nuværende pris på 268 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for JCH 2286 vandmålerforskruning 1/2'' x 3/4'' x 40 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. apr. 2026268 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026265 kr4 kr (1%)
18. mar. 2026269 kr7 kr (3%)
17. mar. 2026276 kr7 kr (3%)
2. mar. 2026269 kr5 kr (2%)
25. jan. 2026264 kr5 kr (2%)
7. jan. 2026269 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret