Gå til hovedindhold

JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods

JCHEludstyrEAN: 5710440145074
Pris fra 409 krtil 1.221 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 812 kr (67% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 379 kr 18. mar.

Sammenlign priser på JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 409 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
JCH rødgods 60 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 1 1/4"x1"
409 kr
Til butik
JCH rødgods 60 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 1 1/4"x1" billede

Produktinformation

Rødgods er alternativet til messingfittings og anvendes primært i installationer med rustfrie rør. Hvis man monterer messing rør efter rustfrie rør i sin installation vil der opstå korrosion hvilket giver utætte rør. Dette problem løses ved at anvende rød...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: JCH
Kategori: Vandforsyning
Farve: brass
Størrelse: 1 1/4" x 1" x 60 mm
EAN: 5710440145074
Varenr.: 484912008
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
JCH 2286 vandmålerforskruning 1´´ x 1.1/4´´ x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods
519 kr
Til butik
JCH 2286 vandmålerforskruning 1´´ x 1.1/4´´ x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods billede

Produktinformation

JCH Type 2286 vandmålerforskruning er produceret i messing legering CC499K.Kategori 2 sikring iht. EN 1717 og rørcenteranvisning 015.Monteres i nye og eksisterende installatinoer hvor tilbagestrømningssikring er påkrævet.Kontraventilen samt kontrolproppen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 2
EAN: 5710440145074
Varenr.: 2357465
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods
567,5 kr
Til butik
JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: JCH
Kategori: Vandmålerforskruninger
Størrelse: 1 1/4 ''
EAN: 5710440145074
Varenr.: 484912008
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vandmålerforskr. 1 1/4'' x 1'' - rødgods. DN25, 60mm. m. kontraventil
860 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
JCH rødgods 60 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 1 1/4"x1"
1.205 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
JCH rødgods 60 mm målerforskruning m/kontraventil til vandmåler 1 1/4"x1"
1.221 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS409 kr409 krKøb
2Elvvs.dk519 kr519 krKøb
3vvsfittings.dk567,5 kr567,5 krKøb
4CS MEGASTORE DK860 kr899 krKøb
5LavprisVVS1.205 kr1.205 krKøb
6BilligVVS DK1.221 kr1.221 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods

PriceData har fulgt prisen på JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods i 162 dage. Laveste pris i perioden er 369 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 487 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 420 kr.

Den nuværende pris på 409 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for JCH 2286 vandmålerforskruning 1'' x 1.1/4'' x 60 mm. Inkl. kontrollerbar kontraventil. Rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026409 kr78 kr (16%)
26. maj 2026487 kr78 kr (19%)
17. maj 2026409 kr72 kr (15%)
16. maj 2026481 kr72 kr (18%)
10. maj 2026409 kr73 kr (15%)
9. maj 2026482 kr73 kr (18%)
3. apr. 2026409 kr30 kr (8%)
18. mar. 2026379 kr71 kr (16%)
17. mar. 2026450 kr71 kr (19%)
24. jan. 2026379 kr71 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret