Gå til hovedindhold

Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk

IrwinVærktøj – tilbehørDiamantsleben spidsProfessionel boring i murværkEAN: 5709131055921

Irwin Masonry murbor 8x150/200mm til præcis boring i mursten og beton. Diamantsleben spids sikrer hurtig og effektiv boring. Perfekt til håndværkere. Læs mere

Pris fra 29 krtil 45 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 16 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 26 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 29 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk
29 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin Masonry murbor Ø8x150
30 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Irwin Murbor Masonry 8,0x200 mm
33 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Irwin Masonry murbor Ø8x150/200 mm
35 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin Masonry murbor Ø8x150 mm
35 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MURBOR MASONRY 8,0X150/200MM
40,73 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Irwin Murbor 8,0x150/200 mm til mursten og beton - pakke a 1 stk
45 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK29 kr68 krKøb
2LavprisVærktøj30 kr30 krKøb
3Elvvs.dk33 kr33 krKøb
4BilligVVS DK35 kr35 krKøb
5LavprisVVS35 kr35 krKøb
6EL-GROSSISTEN40,73 kr40,73 krKøb
7vvsfittings.dk45 kr45 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Irwin Masonry Murbor 8x150/200mm

Irwin

Irwin Masonry murbor 8x150/200mm til præcis boring i mursten og beton. Diamantsleben spids sikrer hurtig og effektiv boring. Perfekt til håndværkere.

• Professionel boring i murværk
• Diamantsleben spids

Beskrivelse

Irwin Masonry murbor 8x150/200mm er det perfekte værktøj til professionel boring i mursten og beton. Boret er udstyret med en diamantsleben platte, der sikrer hurtig og præcis boring gennem hårde materialer. Med en arbejdslængde på 150mm og total længde på 200mm giver det optimal balance mellem kontrol og dybde. Boret er designet til håndboremaskiner med eller uden slag og kan håndtere høj arbejdsbelastning. Den cylindriske skaft sikrer stabilt greb i boremaskinen, mens den skarpe spids minimerer vibration og øger boring præcision. Ideelt til installation af rawlplugs, beslag og andre fæstningsløsninger i murværk.

Specifikationer

diameter:8mm
materiale:Hårdmetal med diamantsleben spids
skafttype:Cylindrisk
anvendelse:Mursten og beton
totallængde:200mm
arbejdslængde:150mm
kompatibilitet:Håndboremaskiner med/uden slag

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne murbor bruges til både mursten og beton?

Ja, Irwin Masonry murboren er specielt designet til både mursten og beton. Den diamantslebne spids sikrer effektiv boring i begge materialer.

Passer boret til min boremaskine uden slagfunktion?

Ja, boret fungerer udmærket i både almindelige boremaskiner og slagboremaskiner. Den cylindriske skaft passer til standardborehoveder.

Hvor dybt kan jeg bore med dette 8mm bor?

Med en arbejdslængde på 150mm kan du bore op til 150mm dybt, hvilket er tilstrækkeligt til de fleste fæstningsløsninger i murværk.

Holder boret længe ved intensiv brug?

Ja, den diamantslebne spids og robuste konstruktion gør boret velegnet til professionel brug og sikrer lang levetid selv ved hyppig anvendelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk

PriceData har fulgt prisen på Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk i 178 dage. Laveste pris i perioden er 26 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 45 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 31 kr.

Den nuværende pris på 29 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Irwin Murbor 8,0x150/200mm - Irwin Murbor 8,0x150/200 mm t/mursten/beton 1stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202629 kr1 kr (3%)
31. maj 202630 kr3 kr (9%)
30. maj 202633 kr1 kr (3%)
29. maj 202632 kr1 kr (3%)
28. maj 202633 kr3 kr (10%)
12. maj 202630 kr1 kr (3%)
11. maj 202629 kr1 kr (3%)
10. maj 202630 kr1 kr (3%)
9. maj 202629 kr4 kr (12%)
8. maj 202633 kr3 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret