Gå til hovedindhold

Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 587 krtil 819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 232 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 478 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 587 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified
587 kr
Til butik
Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V 2.4, 80 PLUS Gold, AC 100/240 V, 800 Watt

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 88882186
EAN: 4260455645331
Varenr.: 2975787
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Argus GPS-800 800Watt 80 PLUS Gold
590 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inter-Tech Argus GPS-800 - 800 W ATX strømforsyning, 80 PLUS Gold
-1%739 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Inter-Tech Argus GPS-800 - 800 W ATX strømforsyning, 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Argus GPS-800 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.4 - 80 PLUS Gold - AC 100/240 V - 800 WattGenereltEnhedstype: Strømforsyning - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 2.4Strømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS GoldDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 2 x strøm 8 pin +12 V med aftagelig 4 pin sektion | 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 6 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strøm | 1 x 4-PIN mini-strømforsyningsforbEffektivitet: 93.4%Indgangspænding: AC 100/240 VNødvendig frekvens: 47 - 63 HzOutput Current: +12V - 66 A | +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 2.5 AStrømkapacitet: 800 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelseIntelligent Fan Control Technologyingen lastdriftbeskyttelseKølesystem: 140 mm ventilatorProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 5 årMål og vægtBredde: 15 cmDybde: 16 cmHøjde: 8.6 cmVægt: 1.98 kgMål & vægt (forsendelse)

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.38g
EAN: 4260455645331
Varenr.: 2053850
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inter-Tech Argus GPS-800 - 800 W ATX strømforsyning, 80 PLUS Gold
-1%759 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Argus GPS-800 800Watt 80 PLUS Gold
819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK587 kr626 krKøb
2CompuMail DK590 kr590 krKøb
3Boligcenter DK739 kr739 krKøb
4Vivas DK759 kr828 krKøb
5Ultrashop819 kr819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified i 163 dage. Laveste pris i perioden er 478 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 637 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 596 kr.

Den nuværende pris på 587 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Inter-Tech Argus GPS-800 Strømforsyning - 800 Watt - 140 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026587 kr15 kr (2%)
28. maj 2026602 kr6 kr (1%)
27. maj 2026608 kr41 kr (7%)
25. maj 2026567 kr6 kr (1%)
24. maj 2026561 kr16 kr (3%)
23. maj 2026577 kr15 kr (3%)
22. maj 2026592 kr15 kr (2%)
21. maj 2026607 kr9 kr (1%)
20. maj 2026616 kr8 kr (1%)
6. maj 2026624 kr78 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret