Gå til hovedindhold

Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified

Pris fra 375 krtil 549 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 374 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 375 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Argus BPS-500 500Watt 80 PLUS Bronze
375 kr
Til butik
Argus BPS-500 500Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Argus BPS-500 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.4 - 80 PLUS Bronze - AC 100/240 V - 500 Watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88882177
EAN: 4260455645249
Varenr.: 999027959
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified
397 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 500 W - Inter-Tech ArgusNT BPS-500, sort
529 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 500 W - Inter-Tech ArgusNT BPS-500, sort billede

Produktinformation

Fordele ved ATX strømforsyning 500 WInter-Tech ArgusNT BPS-500 er en stabil ATX strømforsyning på 500 W til PC, der leverer pålidelig effekt til hverdagsbrug, gaming og kontorarbejde. Den ikke-modulære PSU er udstyret med en 12 cm blæser for effektiv køling og et støjniveau på 37,5 dB, så din computer kan køre sikkert og ensartet.Design og tilslutninger til din PCStrømforsyningen kommer i et klassisk sort design og passer i standard ATX-kabinetter (ATX 2.4). Med 20+4 pin ATX hovedstik, 4+4 pin CPU-stik, to 6+2 pin PCIe-stik til grafikkort, seks SATA-strømstik, tre 4-pin Molex og et floppy-stik får du fleksible tilslutningsmuligheder til dine komponenter. Effektiviteten er angivet til 88,4 %.Formfaktor: ATX (ATX 2.4)Formål: PCSamlet effekt: 500 WEffektivitet: 88,4 %+12 V max strøm: 41 A (samlet 420 W)+3,3 V / +5 V: 100 W samlet-12 V: 0,3 A (3,6 W)+5Vsb: 2,5 A (12,5 W)AC indspænding: 100 – 240 V, 47 – 63 HzIndgangsstrøm: 7 / 3,5 ABlæser: 12 cm, 1 stk.Støjniveau: 37,5 dBKabling: Ikke-modulærTilslutninger: 20+4 pin ATX, 4+4 pin CPU, 2× PCIe 6+2 pin, 6× SATA, 3× Molex 4-pin, 1× FloppyMedfølgende kabel: ACVægt: 1,67 kgPakkemål: 15,0 × 14,0 × 8,6 cm; vægt 2,02 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Inter-Tech
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 0.11g
EAN: 4260455645249
Varenr.: 1922336
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 500 W - Inter-Tech ArgusNT BPS-500, sort
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK375 kr375 krKøb
2Proshop DK397 kr436 krKøb
3Boligcenter DK529 kr529 krKøb
4Vivas DK549 kr628 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified i 141 dage. Laveste pris i perioden er 374 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 375 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 375 kr.

Den nuværende pris på 375 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Inter-Tech Argus BPS-500 Strømforsyning - 500 Watt - 120 mm - ATX 2.4 - 80 Plus Bronze certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026375 kr1 kr (0%)
20. mar. 2026374 kr1 kr (0%)
14. feb. 2026375 kr1 kr (0%)
12. feb. 2026374 kr1 kr (0%)
11. feb. 2026375 kr1 kr (0%)
9. feb. 2026374 kr1 kr (0%)
8. feb. 2026375 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026374 kr1 kr (0%)
2. feb. 2026375 kr1 kr (0%)
16. jan. 2026374 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret