Gå til hovedindhold

Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite

IntensoComputer – tilbehørEAN: 4034303022878
Pris fra 569 krtil 739 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 170 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 485 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 569 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Board 1TB 2.5" USB 3.0 5400rpm
569 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Board 1TB 2.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6028660
EAN: 4034303022878
Varenr.: 989881016
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite
628 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Board Black - 1TB - Ekstern Harddisk - Grå
687 kr
Til butik
Intenso Memory Board Black - 1TB - Ekstern Harddisk - Grå billede

Produktinformation

Harddisk med 1 TB kapacitet, USB 3.0-forbindelse (op til 85 MB/s læse, 75 MB/s skrive), bærbart 2,5" USB-busdrevet design, forformat i FAT32 og LED-statusindikator. Kompakt og klar til øjeblikkelig brug, Intenso Memory Board Black leverer USB 3.0-ydelse og leveres med USB 3.0-kabel til plug-and-play lagring. Kapacitet: 1 TB Grænseflade: USB 3.0 (5.0 Gbps) Læse/skrive: 85 MB/s læse, 75 MB/s skrive Buffer: 8 MB; spindelhastighed: 5400 rpm Forformat i FAT32 med LED-statusindikator USB-busforsynet; leveres med USB 3.0-kabel Kompatibel med Linux 2.4.x, Mac OS X 10.6+ og Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 Designet til enkel udvidelse af lagerplads på bærbar eller stationær computer og nemme sikkerhedskopier uden ekstern strøm.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: 6028660
EAN: 4034303022878
Varenr.: 2524791
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Board 1 TB 2,5" USB 3.0
689 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Board 1 TB 2,5" USB 3.0
709 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso 1TB 2,5"" Memory Board anthracite USB 3.0
733 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Board 1TB 2.5 USB 3.0 5400rpm
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK569 kr569 krKøb
2CS MEGASTORE DK628 kr667 krKøb
3Proshop DK687 kr726 krKøb
4Boligcenter DK689 kr689 krKøb
5Vivas DK709 kr778 krKøb
6Teknikproffset DK733 kr782 krKøb
7Ultrashop739 kr739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite

PriceData har fulgt prisen på Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite i 138 dage. Laveste pris i perioden er 454 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 596 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 523 kr.

Den nuværende pris på 569 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 75 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Intenso Memory Board - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - antracite de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026569 kr4 kr (1%)
1. jun. 2026573 kr24 kr (4%)
31. maj 2026549 kr4 kr (1%)
30. maj 2026553 kr4 kr (1%)
29. maj 2026557 kr4 kr (1%)
27. maj 2026561 kr4 kr (1%)
26. maj 2026565 kr4 kr (1%)
25. maj 2026569 kr4 kr (1%)
24. maj 2026573 kr21 kr (4%)
23. maj 2026552 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret