Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5054444630533
Pris fra 1.535 krtil 1.789 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 254 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.422 kr 23. maj

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1535 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 5-245K Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 (TRAY - u/køler)
1.535 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5-245K Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 (TRAY - u/køler) billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 5 245K - 4.2 GHz - 14-core - 14 tråde - 24 MB cache - FCLGA1851 Socket - Tray

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: AT807680640F
EAN: 5054444630533
Varenr.: 1002558435
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)
1.649 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.6 GHz (5.2 GHz - P-core Turbo / 4.6 GHz - E-Core Turbo), kan overclockes, 14 kerner (tetradeca core) / 6 P-kerner / 8 E-kerner, 14 tråde, 26 MB L2 / 24 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-6400 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, indbygget Intel Xe Graphics grafikkort, 125 watt PBP / 159 watt PBP, bulk (dvs uden køler) - Intel Arrow Lake-S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: AT807680640F
EAN: 5054444630533
Varenr.: 3295803
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core Ultra 5 245K 6/8-Core 125W - Tray CPU - GEEKD.dk
1.769 kr
Til butik
Intel Core Ultra 5 245K 6/8-Core 125W - Tray CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Drømmer du om Intels nyeste teknologi til en pris, der ikke ruinerer dit budget? Med Intel Core Ultra 5 245K får du det bedste fra to verdener - Arrow Lake-S arkitekturen fra oktober 2024 kombineret med en fornuftig pris. Uanset om du vil smadre fps-rek...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5054444630533
Varenr.: 49477817991504
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 5-245K Arrow Lake CPU - 5.2GHz 14-kerne - LGA1851 (TRAY - u/køler)
1.789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.535 kr1.535 krKøb
2Proshop DK1.649 kr1.649 krKøb
3Geekd1.769 kr1.769 krKøb
4Ultrashop1.789 kr1.789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.422 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.957 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.629 kr.

Den nuværende pris på 1.535 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Intel Core Ultra 5 245K Arrow Lake-S - Tray CPU - 14 kerner - 3.6 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.535 kr90 kr (6%)
31. maj 20261.625 kr47 kr (3%)
29. maj 20261.578 kr156 kr (11%)
23. maj 20261.422 kr40 kr (3%)
16. maj 20261.462 kr148 kr (9%)
15. maj 20261.610 kr7 kr (0%)
14. maj 20261.617 kr9 kr (1%)
13. maj 20261.608 kr8 kr (1%)
9. maj 20261.600 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.598 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret